LM.plSportSamorządowcy rządzili na kortach. Steinke znów najlepszy

Samorządowcy rządzili na kortach. Steinke znów najlepszy

Po raz jedenasty w Koninie rozegrano Mistrzostwa Polski Samorządowców z Tenisie Ziemnym. W kategorii VIP, tradycyjnie, zwyciężył Wiesław Steinke.

W ramach trzydniowych zawodów rozegranych zostało niemal sto meczów w sześciu kategoriach: VIP, do 45 lat, 45-54 lata, powyżej 45 lat, deble i turniej pocieszenia. Łącznie w turnieju wzięło udział ponad 60 samorządowców z całego kraju.

Dziewiąty raz z rzędu tytuł Mistrza Polski Samorządowców wywalczył Przewodniczący Rady Miasta Konina Wiesław Steinke. W finale pokonał Stanisława Pochyluka z Połajewa 6/1, 6/1. W kategorii do 45 lat triumfował Adam Stańczuk z Gorzowa Wlkp. po wygranej w finale z Jarosławem Różyckim z Mściwojewa 6/4, 5/7, 10/7.

Wśród tenisistów w wieku 45-54 lata najlepszy okazał się kleczewianin – Daniel Bednarek – który w finale wygrał z Dariuszem Cenkielem z Ryków 6/3, 6/3. W najstarszej kategorii triumfował Wiesław Księski ze Świdnika, zwyciężając w finale z Jerzym Conradi z Redy 6/1, 6/1. Obaj panowie wystąpili również jako para w finale debla, gdzie wygrali z Pawłem Szmalcem i Jarosławem Różyckim 6/2, 6/3. W turnieju pocieszenia poprzez walkower zwyciężył Maciej Nowak.