Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościCentrum Kultury i Sztuki ma warsztaty z rozwoju osobistego

Centrum Kultury i Sztuki ma warsztaty z rozwoju osobistego

Dodano:
Centrum Kultury i Sztuki ma warsztaty z rozwoju osobistego

Centrum Kultury i Sztuki w Koninie zaprasza do udziału w 3 edycji warsztatów z rozwoju osobistego „uJAwnianie siebie”. 

Centrum Kultury i Sztuki w Koninie zaprasza do udziału w 3 edycji warsztatów z rozwoju osobistego „uJAwnianie siebie”.

Oferta została przygotowana z myślą o pełnoletnich kobietach, które chcą pogłębiać swoją świadomość, nauczyć się korzystać z własnego potencjału i zadbać o siebie na różnych poziomach. W programie 5 różnorodnych propozycji zajęć, które poprowadzą certyfikowane specjalistki z zakresu psychologii, coachingu, mediacji.

1. Sztuka zarządzania stresem - 28 lutego (niedziela), godz. 10.00 – 16.00

W wirze codziennych spraw i obowiązków być może rzadko znajdujemy okazję do odpoczynku. Nierozładowane napięcie daje się jednak we znaki wcześniej czy później – czujemy się przepracowane i zmęczone, przestajemy cieszyć się życiem, boimy się, że nie sprostamy kolejnym zadaniom. Wszyscy doświadczamy stresu. W najlepszym wypadku jest on zdrowym wyzwaniem, sprawdza odwagę i sprzyja rozwojowi. W najgorszym – pozbawia energii i może być zabójczy. Chodzi o to, by bez względu na to, czy poziom doświadczanego stresu jest zdrowy, czy szkodliwy żyć spokojnie, mieć dużo energii, umieć się odprężać i sprawować kontrolę nad swoim życiem. Oznacza to zarówno zmianę postawy, jak i naukę konkretnych sposobów radzenia sobie ze skutkami stresu. Na tym spotkaniu poznasz wybrane proste i skuteczne metody radzenia sobie ze stresem. Doświadczysz i nauczysz się techniki relaksu, która pozwala uwalniać umysł i ciało od napięć oraz harmonizować ich działanie. W programie m.in.: definicja stresu i mechanizmy jego powstawania, aspekty poznawcze i fizjologiczne stresu, stres a osobowość, ćwiczenia relaksacyjno-koncentrujące, praktyki oddechowe, sesja relaksacyjna. Zajęcia zawierają elementy wykładowe oraz moderowane dyskusje.

Prowadzenie: Aleksandra Stanek – psycholog, dyplomowany trener biznesu i rozwoju osobistego, wykładowca akademicki, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny. Pracuje z grupami w zakresie treningów i szkoleń dotyczących rozwoju kompetencji osobistych, społecznych i przywódczych. Specjalizuje się w tematyce komunikacji, emocji, stresu, work-life balans oraz psychologicznych kosztów pracy. Prowadzi psychoterapię oraz indywidualne doradztwo i coaching. Autorka programu coachingowego dla kobiet TRZYMAJ BALANS, wspierającego aktywne kobiety w osiąganiu równowagi życiowej. Założycielka Pracowni Psychoedukacji i Rozwoju Osobistego MOC POZNANIA.

2. Być mamą i nie zwariować, czyli jak pogodzić własne potrzeby z potrzebami dziecka - 5 marca (sobota), godz. 11.00 - 15.00

W życiu pełnimy wiele funkcji równocześnie i w każdej chcemy być perfekcyjne. Pragniemy być fantastyczną mamą, idealną żoną, zmysłową kochanką, doskonałą panią domu, dobrą córką, niezastąpionym pracownikiem. Staramy się zaspokoić potrzeby najbliższych, bardzo często zapominając o swoich własnych... W trakcie warsztatu uczestniczki będą mogły przyjrzeć się różnym sferom swojego życia, rozpoznać swoje zasoby i mocne strony. Zastanowić się, jakie one mają potrzeby, a jakie potrzeby mają ich dzieci. Poznają kilka sposobów, jak sprawić, by dziecko mimo nieobecności rodzica czuło się kochane oraz jak pogodzić życiowe role i nie zapomnieć o sobie samej.

Prowadzenie: Marta Seweryńska-Kępa  - psycholog, terapeuta systemowy i EMDR, mediator rodzinny. Założycielka firmy W ZAUFANIU, w której prowadzi terapię traumy i stresu pourazowego metodą EMDR, indywidualną terapię dzieci i dorosłych, terapię par i małżeństw oraz rodzinną. Prowadzi grupy wsparcia i warsztaty psychologiczne w oparciu o autorskie projekty, głównie z zakresu kompetencji rodzicielskich. Współpracuje z przedszkolami i organizacjami zajmującymi się profesjonalną pomocą dla dzieci i rodzin, min. z Ośrodkiem Wczesnej Interwencji i Wspomagania Rozwoju w Gdańsku, Fundacją Żyć z Pompą.

3. 3 razy 3 zamiast 3 po 3, czyli o tym, jak polubić wystąpienia publiczne - 6 marca (niedziela), godz. 9.00 – 12.00

Mówca tak powinien skonstruować przemówienie, by wyczerpać temat, ale nie wyczerpać słuchaczy” (Winston Churchill) Czy wystąpienia publiczne można w ogóle polubić? – zapytają z niedowierzaniem wszyscy, których stresuje wizja wystąpienia przed audytorium lub mają za sobą niekoniecznie miłe doświadczenia w tym zakresie. Tymczasem istnieje kilka prostych zasad, które – jeśli tylko o nich pamiętasz – mogą sprawić, że dobre przygotowanie do wystąpienia zmniejszy stres, a w miejsce negatywnego nastawienia pojawi się apetyt na ... wyzwanie! Porozmawiamy o tym, jak radzić sobie z paraliżującą tremą i stresem. Podyskutujemy, jak kreować swój wizerunek, jak być pewną siebie i dodatkowo na taką wyglądać. Poznamy techniki wywierania pozytywnego wrażenia. To będzie niepowtarzalna okazja, aby przełamać swoją nieśmiałość! Zapraszamy do odkrywania uroków przemawiania.

Prowadzenie: Edyta Jagodzińska-Pawluk - certyfikowany Coach ACC ICF i CoachWise, Master Practitioner of NLP&TLT™, Praktyk POINTS of YOU™, trener biznesu i pasjonatka rozwoju osobistego, menedżer z 8-letnim doświadczeniem zawodowym na różnych szczeblach zarządzania w branży medialnej. Od 5 lat związana z Dojrzewalnią Róż w ramach festiwalu PROGRESSteron jako prowadząca autorskie warsztaty rozwojowe. Prelegentka i COACH MOCY tegorocznego wiosennego WZLOTU KOBIET w Poznaniu. Mówią o niej, że jej energia działa na innych tak, jak mała czarna kawa na czczo przed śniadaniem. Jako trener rozwoju osobistego wierzy, że każdy z nas może osiągnąć wszystko, czego zapragnie zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Na swoich warsztatach inspiruje do rozwoju, zaraża uczestników swoim „Rusz już!”, ośmiela do zmian, motywuje do działania, pokazuje możliwości, stwarza okazje do odkrywania własnego potencjału. Na salę szkoleniową wnosi uśmiech i pozytywną energię, dzieli się doświadczeniem, inspiruje do zmiany.

4. Babskie finanse, czyli jak zapanować nad domowym budżetem i sprawić, żeby stać Cię było na życie, jakiego pragniesz - 6 marca (niedziela), godz. 12.15 – 15.15

Masz poczucie, że nie masz kontroli nad swoimi wydatkami? Pragniesz zapanować nad budżetem domowym, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać? Masz skłonność do wydawania pieniędzy na kobiece zachcianki, kiepsko wychodzi Ci „odkładanie na czarną godzinę” i często myślisz o końcu miesiąca „jakoś to będzie”? Przyjdź koniecznie! Zobaczysz, w jak prosty sposób możesz zacząć budować od zaraz swój kapitał na realizację ważnych dla Ciebie celów finansowych. Dowiesz się nie tylko, jak wypadasz w teście na „spokojny finansowy sen”, ale również jakie masz przekonania na temat finansów i dlaczego niektóre z nich mocno Cię ograniczają na drodze do finansowej wolności i niezależności. Weź odważnie sprawy finansowe w swoje ręce. Edukacja finansowa to kapitał, który zwróci Ci się z procentem.

Prowadzenie: Edyta Jagodzińska-Pawluk (zob. wyżej)

5. Kobieca złość – wróg czy sprzymierzeniec - 12 marca (sobota), godz. 11.00 – 16.00

Złość to emocja budząca chyba najwięcej kontrowersji. Niektóre kobiety w ogóle jej nie odczuwają, inne pod jej wpływem tracą kontrolę nad swoim zachowaniem. Dla jednych złość jest emocją, na którą nie należy sobie pozwalać, dla drugich objawem ich żywiołowego temperamentu. Złość sama w sobie nie jest zła – wszystko zależy od tego, jak ją wykorzystamy. Jeśli zrobimy to właściwie, stanie się dla nas narzędziem pozwalającym określić, czy coś jest zgodne z naszym systemem wartości, czy nasze potrzeby są zaspokajane czy nie, czy nasze granice są szanowane, czy też ktoś próbuje je przekroczyć. Złość jest czujnikiem, który ostrzega nas przed zagrożeniem, który alarmuje nas, kiedy dzieje się coś, na co nie mamy zgody. Na warsztacie uczestniczki będą miały szansę, żeby przyjrzeć się swojemu stosunkowi do złości – czy traktują ją jako negatywną emocję, wroga, który im zagraża, czy też jako sprzymierzeńca, który może im pomóc we własnym rozwoju. Poszukamy odpowiedzi na pytanie, jak zdrowo zarządzać swoją złością, czyli ani jej nie wypierać, ani się nią nie zalewać. Znajdziemy sposoby bezpiecznego wyrażania swojej złości. Zbadamy również, jak zaprzyjaźnienie się ze swoją złością wpływa na poczucie własnej wartości oraz umiejętność stawiania i obrony swoich granic.

Prowadzenie: Karolina Szopińska - certyfikowana psychoterapeutka, trenerka rozwoju osobistego, coach i właścicielka Pracowni Rozwoju. Prowadzi psychoterapię indywidualną osób dorosłych i par oraz grupy terapeutyczne. Jest autorką i realizatorką warsztatów rozwoju osobistego dla kobiet, dotyczących poczucia własnej wartości, zarządzania emocjami i budowania relacji. Współpracuje z organizacjami w zakresie prowadzenia szkoleń, a jako coach pracuje z kadrą managerską średniego i wyższego szczebla. Szczególnie jednak bliska jest jej praca z kobietami - w swojej praktyce psychoterapeutycznej towarzyszy im w poznawaniu samych siebie oraz w budowaniu zdrowych relacji z innymi.

Liczba osób w grupach ściśle ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń!!! Opłata jest uzależniona od liczby warsztatów, w których uczestniczka bierze udział. Informacja na temat opłat i zapisów: www.ckis.konin.pl, tel. 63 243 63 50

 

 

 

Centrum Kultury i Sztuki zaprasza na warsztaty z rozwoju osobistego
Czytaj więcej na temat:CKiS Konin, warsztaty z rozwoju osobistego,
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole