LM.plSportStarcie liderów na remis, Górnik dogonił Jarotę

Starcie liderów na remis, Górnik dogonił Jarotę

Mecz lidera III ligi z liderem IV ligi zakończył się remisem 2:2. W środowym spotkaniu mierzyły się ze sobą drużyny Jaroty Jarocin i Górnika Konin.

Oba zespoły przystępowały do meczu osłabione. Jarota od pewnego czasu zmaga się z problemami organizacyjnymi - okres przygotowawczy piłkarze finansują sobie samodzielnie, bowiem zarząd klubu ma problemy z wypłacalnością. Górnik aż takich problemów nie ma, ale w środę musiał radzić sobie bez kilku podstawowych piłkarzy. W meczu nie zagrali m.in. Krystian Robak, Maciej Adamczewski i Paweł Błaszczak.

Początek meczu zgadzał się z tym, czego można było się spodziewać. Jarota miał przewagę w posiadaniu piłki, ale nie potrafił przedostać się bezpośrednio pod pole karne Górnika. Z biegem minut koninianie grali coraz odważniej, kilkukrotnie mieli okazję po błędach w wyprowadzaniu piłki przez defensywę Jaroty, ale również nie potrafili zagrozić rywalom. Najgroźniejsza sytuacja w pierwszej połowie miała miejsce w 31. minucie, gdy po uderzeniu Piotra Skokowskiego piłkę przed siebie odbił Dawid Kołodziejczak. Obrońcom biało-niebieskich udało się jednak zażegnać niebezpieczeństwo.

Po zmianie stron przewagę znów zdobył Jarota, tym razem jednak gospodarze potrafili przekuć ją na bramki. W 57. minucie po dośrodkowaniu z lewej strony boiska piłka trafiła do Piotra Skokowskiego. Ten, niekryty, złożył się do woleja i pewnym strzałem pokonał Łukasza Jaskólskiego. W 74. minucie gospodarze podwyższyli na 2:0. W polu karnym piłkę straciła defensywa Górnika, a w siatce umieścił ją Mikołaj Marciniak.

Gdy wydało się już, że Górnik przegra to spotkanie, niespodziewanie w samej końcówce goście strzelili dwie bramki. Najpierw po prostopadłym podaniu Bartosza Kowalskiego w sytuacji sam na sam znalazł się Łukasz Pietrzak. Drugiego gola zdobył już sam Kowalski po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Ostatecznie Górnik zremisował z Jarotą 2:2.

- Z przebiegu meczu wydaje się, że wynik sprawiedliwy. Dużo walki, czystych sytuacji za dużo ne było, ale w tym momencie liczy się przede wszystkim zaangażowanie i wola walki - podsumował mecz trener Górnika Konin, Damian Augustyniak.

Jedną z nowych twarzy w zespole lidera IV ligi jest Jarosław Chrzanowski. Młody wychowanek Górnika, grający na pozycji defensywnego pomocnika zaliczył w środę drugi bardzo udany mecz. Po spotkaniu chwalił go również trener biało-niebieskich. - Dołączył do pierwszej drużyny na obozie przygotowawczym. W sparingach potwierdza, że jego gra fajnie wygląda. Jeśli będzie dalej tak trenował, jak do tej pory, to Górnik bedzie miał z niego pociechę.

Kolejny mecz kontrolny Górnik rozegra w najbliższą środę. Jego rywalem będzie Unia Janikowo.

Jarota Jarocin - Górnik Konin 2:2 (57' Piotr Skokowski, 74' Mikołaj Marciniak - 87' Łukasz Pietrzak, 88' Bartosz Kowalski)

Górnik Konin: Dawid Kołodziejczak (46' Łukasz Jaskólski) - Maciej Rojewski (65' Łukasz Frydrych), Dawid Śnieg, Szymon Ćwiek (46' Jakub Marzyński), Łukasz Frydrych (46' Kamil Krzyżanowski), Bartosz Modelski (43' Jarosław Chrzanowski), Mateusz Majewski (46' Patryk Kaczmarek), Bartosz Maślak, Bartosz Kowalski, Łukasz Pietrzak, Krzysztof Słowiński (65' Mateusz Majewski).