LM.plSportMecz Wilków Wilczyn będzie powtórzony!

Mecz Wilków Wilczyn będzie powtórzony!

Rywalizacja w play-offach II ligi trwa! Mecz Wilków Wilczyn ze Stalą Grudziądz, w którym doszło do fatalnej pomyłki arbitra, zostanie powtórzony.

Przypomnijmy - dwa tygodnie temu w Wilczynie rozgrywany był czwarty mecz play-off II ligi siatkówki. Po trzech poprzednich spotkaniach Stal Grudziądz prowadziła z Wilkami 2:1. W czwartym meczu drużyna z Grudziądza wygrała pierwszego seta.

W drugim secie Stal prowadziła 15:13. Wtedy punkt zdobyły Wilki, sędzia sekretarz zapisał jednak punkt... rywalom. Późniejsza rywalizacja zakończyła się zwycięstwem Stali Grudziądz w meczu 3:0, pomyłka jednak znacznie wpłynęła na ten wynik (więcej pisaliśmy o tej sytuacji TUTAJ).

Protesty zawodników i trenera Wilków Wilczyn w trakcie i po meczu nie dały rezultatu. Sędziowe utrzymali błędny wynik. Klub jednak nie rezygnował i złożył protest do Wydziału Rozgrywek Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Wczoraj zapadła decyzja - wynik meczu został anulowany, a co za tym idzie, trzeba będzie go rozegrać jeszcze raz.

- Od niniejszej decyzji zainteresowanym klubom (LUKS Wilki Wilczyn, KS Stal Grudziądz) przysługuje odwołanie do Sądu Odwoławczego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Warszawie - czytamy w piśmie przesłanym przez PZPS. Skorzystanie z tego prawa zapowiedziała już Stal Grudziądz. Pomimo odwołania decyzja o rozegraniu meczu jeszcze raz nie zostaje wstrzymana. Powtórka spotkania będzie miała miejsce 2 kwietnia.