LM.plSportZagłębie Lubin zaskoczyło Medyka POLOmarket

Zagłębie Lubin zaskoczyło Medyka POLOmarket

Dodano: , Aktualizacja: , Żródło: LM.pl

Blisko niespodzianki było we wtorek w Koninie podczas meczu Medyka POLOmarket Konin z Zagłębiem Lubin. Przyjezdne już w pierwszych minutach spotkania objęły prowadzenie.

Starcie aktualnego mistrza z wicemistrzem Polski bez wątpienia nie budziło takich emocji, jak jeszcze w zeszłym sezonie. Miedziowe z powodu problemów kadrowych plasują się zaledwie w połowie tabeli Ekstraligi. Mimo tego wtorkowe starcie zaczęło się dla nich znacznie lepiej.

W trzeciej minucie Zagłębie wykonywało rzut rożny. Medyczki po zamieszaniu wybiły piłkę z pola karnego. Bardzo szybko wróciła ona jednak w jedenastkę Medyka POLOmarket Konin - niekryta Emilia Bezdziecka uderzyła pod poprzeczkę i lubinianki niespodziewanie w Koninie prowadziły.

Szybko strzelony gol mocno zdefiniował obraz gry w kolejnych minutach. Miedziowe całą swoją drużyną broniły korzystnego rezultatu. Medyczki miały ogromną przewagę w posiadaniu piłki, ale również ogromny problem z kreowaniem sytuacji podbramkowych. Większość akcji kończyła się wybijaniem piłki przez zawodniczki Zagłębia.

Taka sytuacja trwała aż do drugiej połowy. Po przerwie bezproduktywną Agatę Tarczyńską zmieniła Paulina Dudek i gra medyczek zaczęła wyglądać lepiej. Pierwszy sygnał do ataku dała Liliana Kostowa, uderzając ze skraju pola karnego, ale piłkę na poprzeczkę sparowała Andżelika Dąbek. Chwilę później obok słupka uderzała jeszcze Natalia Pakulska. Wraz z Kostową Pakulska we wtorek tworzyła najgroźniejszy duet w szeregach Medyka.

W 63. minucie koniniankom udało się w końcu sforsować szeregi Zagłębia. Po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym piłkę w siatce umieściła Anna Gawrońska. Medyczki poczuły wiatr w żaglach, który jednak bardzo szybko mógł zostać stłumiony. Seria rzutów rożnych, a przede wszystkim świetne uderzenie z rzutu wolnego Leonardy Balog rozbudziły znów nadzieje piłkarek z Lubina. Swoje koleżanki uratowała jednak Anna Szymańska.

W 81. minucie medyczkom udało się wyjść na prowadzenie. Genialnym strzałem popisała się Liliana Kostowa. Piłka po jej uderzeniu trafiła w poprzeczkę lubińskiej bramki, a następnie wpadła do siatki. Zwycięstwa piłkarki z Konina oddawać już nie zamierzyły i ostatecznie pokonały Zagłębie po raz pierwszy w historii na własnym terenie.

Medyczki zakończyły rundę zasadniczą na pierwszym miejscu w tabeli Ekstraligi z dorobkiem 59 punktów (wyrównane osiągnięcie z zeszłego sezonu) i przewagą czternastu punktów nad Górnikiem Łęczna. Teraz przed koniniankami pięć spotkań rundy finałowej. Zmierzą się w nich z Górnikiem Łęczna, Mitechem Żywiec, AZS Wrocław, AZS PWSZ Wałbrzych i Zagłębiem Lubin.

Medyk POLOmarket Konin - Zagłębie Lubin 2:1 (3' Emilia Bezdziecka - 63' Anna Gawrońska, 80' Liliana Kostowa)

Medyk POLOmarket Konin: Anna Szymańska - Maria Ficzay, Radosława Sławczewa, Aleksandra Sikora, Dagmara Grad, Natalia Pakulska, Patrycja Balcerzak, Liliana Kostowa, Katarzyna Daleszczyk, Agata Tarczyńska (46' Paulina Dudek), Anna Gawrońska.

Zagłębie Lubin: Andżelika Dąbek - Katarzyna Sołtys, Patrycja Salwa, Leonarda Balog, Ana Jelencić, Marta Krakowska, Sabina Ratajczak, Emilia Zdunek, Emilia Bezdziecka, Aleksandra Jaworek, Joanna Bugajska.