LM.plSportPuchar jest biało-niebieski! Dogrywka dla Górnika!

Puchar jest biało-niebieski! Dogrywka dla Górnika!

Dodano: , Aktualizacja: , Żródło: LM.pl

Niezwykle zacięty mecz obejrzeli kibice w środowe popołudnie. W finale okręgowego Pucharu Polski Górnik Konin pokonał LKS Ślesin 1:0, a do rozstrzygnięcia meczu potrzebna była dogrywka.

Ponad 100 minut potrzebował Górnik Konin, by strzelić ślesinianom gola w finałowym starciu okręgowego Pucharu Polski. Biało-niebiescy bili przez całe spotkanie głową w mur i choć dominowali to nie byli w stanie przełożyć tej przewagi nad zdobycze bramkowe.

Na drodze koninianom stawała głównie ich fatalna nieskuteczność - z dogodnych pozycji mylił się głównie Paweł Błaszczak. Nawet jeżeli gospodarzom udawało się już trafić w światło bramki, to świetnie między słupkami spisywał się Szymon Szymański. W pierwszej połowie bramkarz wyszedł zwycięsko z sytuacji sam na sam, a następnie sparował jeszcze strzał na poprzeczkę.

Zespół Adama Topolskiego w środę głównie się bronił i czekał na kontratak lub błąd Górnika. Piłkę meczową w końcówce spotkania miał Mariusz Olczyk - napastnik LKS Ślesin w sytuacji sam na sam przegrał jednak z dobrze dysponowanym Łukaszem Jaskólskim. O losach pucharu przesądzić więc miała dogrywka.

Tam koninianie wykorzystali swoją dobrze znaną, ale również niezwykle skuteczną broń - rzuty rożne. Po raz kolejny w tym sezonie bezpośrednio z narożnika do bramki trafił Kamil Krzyżanowski, dając tym samym zwycięstwo biało-niebieskim w finale pucharowych rozgrywek.

To pierwszy taki triumf Górnika od wielu lat. Koninianie w ostatnich czternastu latach mieli za sobą występy w rozgrywkach centralnych, ale w okręgu jeszcze nie wygrali. Zwycięstwo w środowym finale to również pierwsze trofeum w trenerskiej karierze Damiana Augustyniaka.

Wygrana w finale okręgowego Pucharu Polski daje koninianom również możliwość gry na szczeblu wojewódzkim. Pierwsze starcie już za tydzień - biało-niebiescy w derbowym meczu podejmą KKS 1925 Kalisz. A jeszcze wcześniej, w najbliższą sobotę, Górnik zagra w Lesznie z tamtejszą Polonią 1912 w ramach IV ligi.

Górnik Konin - LKS Ślesin 1:0 (103' Kamil Krzyżanowski)

Górnik Konin: Łukasz Jaskólski - Patryk Kaczmarek (55' Maciej Rojewski), Dawid Śnieg, Szymon Ćwiek, Kamil Krzyżanowski, Mateusz Majewski, Maciej Adamczewski, Krzysztof Słowiński (58' Eryk Rusin), Bartosz Kowalski (102' Piotr Radoszewski), Łukasz Frydrych (46' Mateusz Augustyniak), Paweł Błaszczak.

LKS Ślesin: Szymon Szymański - Dawid Jarka, Andrzej Górski, Łukasz Łajdecki, Michał Kwiatkowski (106' Krzysztof Siedlecki), Mariusz Olczyk, Maciej Scherfchen, Bartosz Andrzejewski (90' Paweł Krygier), Michał Goliński, Adrian Majewski (69' Rafał Dębowski), Damian Markiewicz (85' Łukasz Jaskulski).

Finał PP: Górnik Konin - LKS Ślesin [TRANSMISJA]