LM.plWiadomościMedyk rozbił wrocławski mur, teraz czas na Puchar Polski

Medyk rozbił wrocławski mur, teraz czas na Puchar Polski

Dodano: , Aktualizacja:

Nieco ponad 60 minut zdołały bronić się piłkarki AZS Wrocław w Koninie. Ostatecznie wrocławianki przegrały z Medykiem POLOmarket Konin 0:3.

Taktyka AZS w Koninie była prosta - przyjezdne broniły się niemal całą jedenastką, starając się zatrzymać każdą akcję medyczek. Taki plan sprawdzał się przez ponad godzinę gry. Niemal wszystkie zagrania koninianek w pole karne były wybijane, a nawet jeśli mistrzynie Polski oddały strzał to w pogotowiu była jeszcze dobrze dyponowana Anna Bocian.

Medyczki, pomimo zapewnienia sobie mistrzostwa Polski już przed tygodniem, w sobotę na murawę wyszły najsilniejszym możliwym składem. Trener Roman Jaszczak postanowił nie oszczędzać swoich piłkarek przed finałem Pucharu Polski i końcówkę sezonu dograć tak, jak na mistrzynie przystało.

I jak na mistrzynie przystało, medyczki z AZS Wrocław wygrały. Mur przyjezdnych w 61. minucie rozbiła Katarzyna Daleszczyk. Pomocniczka Medyka wykorzystała dośrodkowanie Aleksandry Sikory z rzutu rożnego i głową zamknęła akcję konińskiej drużyny.

Medyczki powinny prowadzić jeszcze przed przerwą, ale sędzia Marta Lau nie odgwizdała faulu na Aleksandrze Sikorze w polu karnym. W drugiej połowie arbiter sobotniego meczu już się nie pomyliła. Po indywidualnej akcji Liliany Kostowej i faulu w szesnastce AZS Wrocław medyczki otrzymały rzut karny. Jedenastkę wykonywała Anna Gawrońska i choć Anna Bocian wyczuła jej intencje, to precyzyjne uderzenie kapitan Medyka POLOmarket dało podwyższenie prowadzenia koniniankom.

Anna Gawrońska tylko przez chwilę mogła cieszyć się z bycia samodzielną liderką klasyfikacji strzelczyń. W 88. minucie piłka po lobie Agaty Tarczyńskiej wpadła do siatki AZS Wrocław i druga z konińskich napastniczek ponownie dogoniła Gawrońską w tej klasyfikacji.

Medyczki wygrały 3:0 i podwyższyły swój dorobek punktowy do 65 oczek. Kolejne spotkanie drużyna Romana Jaszczaka rozegra w najbliższy czwartek. We Włocławku koninianki zmierzą się z Górnikiem Łęczna w finale Pucharu Polski.

Medyk POLOmarket Konin - AZS Wrocław 3:0 (61' Katarzyna Daleszczyk, 77' Anna Gawrońska, 88' Agata Tarczyńska)

Medyk POLOmarket Konin: Anna Szymańska - Aleksandra Sikora (83' Paulina Zawiślak), Maria Ficzay (88' Gabriela Grzywińska), Radoslava Slavcheva, Dagmara Grad, Paulina Dudek, Patrycja Balcerzak, Lilyana Kostova, Katarzyna Daleszczyk, Agata Tarczyńska, Anna Gawrońska.

AZS Wrocław: Anna Bocian - Dominika Dereń (83' Oliwia Maciukiewicz), Dominika Grabowska, Małgorzata Grec, Monika Koziarska, Sylwia Matysik (86' Anita Turkiewicz), Joanna Wróblewska (77' Maria Zbyrad), Joanna Zalwowska, Karolina Ostrowska, Joanna Olszewska (73' Marta Cichosz), Karolina Gradecka.