Zablokowana DK25 w kierunku Kalisza przez ciężarówkę w rowie. Ruch wahadłowy w miejscowości Główiew. Utrudnienia ok. 1h.

LM.plSportElpak Konin zwycięzcą Pucharu Konina!

Elpak Konin zwycięzcą Pucharu Konina!

Finałowe spotkania Pucharu Konina organizowane przez ligę Playarena rozegrane zostały dziś na boisku przy ZSGE w Koninie

Kilkutygodniową rywalizację w Pucharze Konina zwieńczył dwumecz finałowy. W pierwszym starciu mierzyły się ze sobą drużyny walczące o trzecie miejsce w pucharowych rozgrywkach - Zieloni Konin i Stulejorze FC.

Spotkanie zdominowali Zielony, którzy już po pierwszej połowie prowadzili 4:0. Na listę strzelców wpisali się Patryk Nowak, Robert Woźniakowski i dwukrotnie Patryk Kąpielski. Zaraz po wznowieniu gry Zieloni podwyższyli prowadzenie za sprawą Filipa Jasieckiego. W kolejnych minutach hat-tricka zanotował jeszcze Kąpielski, dwie bramki dołożył również Patryk Lisowski. Stulejorzy stać było tylko na jedno trafienie i ostatecznie przegrali z Zielonymi 1:9.

W finale zagrały natomiast drużyny Elpaku Konin i KS Konin. Mecz rozpoczął się od dwóch bramek dla obu zespołów. Najpierw prowadzenie Elpakowi dał Piotr Radoszewski, ale wyrównanie KS Konin zapewnił Michał Zajączkowski. Do przrewy Elpak strzelił jednak jeszcze trzy gole. Drugi raz do siatki KS Konin trafił Piotr Radoszewski, a po jednej bramce dołożyli Jakub Marzyński i Dawid Studziński.

Po zmianie stron nadzieje KS Konin dał jeszcze Sebastian Laskowski, ale dwa kolejne gole Adama Wawrzyniaka i Dawida Studzińskiego praktycznie rozstrzygnęły losy rywalizacji. Trzeciego gola dla KS Konin zdobył jeszcze Zajączkowski, ale i tak to Elpak zwyciężył 6:3, wygrywając tym samym Puchar Konina.

Zwycięstwo w Pucharze Konina gwarantuje również KS Elpak Konin uczestnictwo w finałach ogólnopolskich z drużynami z innych miast. Turniej finałowy rozegrany zostanie 9 lipca we Włocławku.