LM.plSportPiorunujący początek turnieju, Medyk liderem swojej grupy

Piorunujący początek turnieju, Medyk liderem swojej grupy

Dziewięć bramek strzeliły piłkarki Medyka POLOmarket Konin w swoim pierwszym meczu w europejskich pucharach w bieżącym sezonie. Rywalem koninianek była Breznica Pljevlja.

Mistrzynie Czarnogóry to zespół niezwykle młody, ale jak się również okazało - niezwykle waleczny. Przez całe spotkanie koninianki na boisku dominowały, ale przez pierwsze trzydzieści minut Breznica zawzięcie się broniła. Medyk POLOmarket wyszedł na prowadzenie już w osiemnastej minucie, ale udało mu się to dopiero po stałym fragmencie gry - z rzutu wolnego trafiła Paulina Dudek.

W ostatnich piętnastu minutach medyczki jeszcze bardziej przycisnęły swoje rywalki i zwiększyły i tak już szybkie tempo gry. Do siatki Breznicy udało się trafić Annie Gawrońskiej oraz Katarzynie Daleszczyk. Prowadzenie 3:0 do przerwy było już bliższe temu, czego można było oczekiwać po drużynie z Konina w starciu z Breznicą.

Od początku drugiej połowy Czarnogórzanki grały nieco odważniej i przestały jedynie bronić się w obrębie trzydziestu metrów od swojej bramki. Ta nieco bardziej wyrównana gra trwała jednak tylko do 60. minuty. W ciągu jedenastu minut medyczki zdobyły aż cztery gole - hat-tricka skompletowała Katarzyna Daleszczyk, a po jednym trafieniu dołożyły Agata Guściora i Liliana Kostova.

Końcówka spotkania to już natomiast popis Aleksandry Sikory. Skrzydłowa Medyka POLOmarket dwukrotnie trafiła do siatki Breznicy, w tym raz - sprytnie oszukując aż dwie defensorki i bramkarkę mistrza Czarnogóry.

Ostatecznie Medyk POLOmarket pokonał Breznicę Pljevlja 9:0. Dzięki tej wysokiej wygranej koninianki zostały liderem tabeli swojej grupy. Zarówno zespół Romana Jaszczaka, jak i Olimpia Cluj-Napoca mają po trzy oczka na koncie.

Kolejna runda spotkań już w czwartek. O godz. 11.00 zagrają ze sobą Olimpia Cluj-Napoca i Breznica Pljevlja, a o godz. 18.00 rozpocznie się mecz Medyka POLOmarket Konin z Pärnu JK.

Medyk POLOmarket Konin - Breznica Pljevlja 9:0 (18' Paulina Dudek, 44' Anna Gawrońska, 45', 61', 66' Katarzyna Daleszczyk, 62' Agata Guściora, 71' Liliana Kostowa, 84', 90' Aleksandra Sikora)

Medyk POLOmarket Konin: Anna Szymańska - Dagmara Grad, Radosława Sławczewa, Maria Ficzay, Paulina Dudek (62' Natalia Chudzik), Natalia Pakulska, Patrycja Balcerzak, Katarzyna Daleszczyk (76' Aleksandra Stasiak), Aleksandra Sikora, Liliana Kostowa, Anna Gawrońska.

Breznica Pljevlja: Jovana Bajčetić - Miljana Rondović, Marijana Jankov, Biljana Lončar, Nina Vujičić (75' Tamara Toąić), Ana Novović (8' Olivera KneĹžević), Tamara Bojat, Biljana Vraneą, Jovana Braąnjo (53' Jelena Milenković), Tatjana Djurković, Jelena Koprena.