LM.plWiadomościZnamy dwóch półfinalistów okręgowego Pucharu Polski

Znamy dwóch półfinalistów okręgowego Pucharu Polski

Dodano: , Aktualizacja: , Żródło: LM.pl

Górnik Konin i Victoria Września to pierwsi półfinaliści okręgowego Pucharu Polski. Na rozstrzygnięcie czekają spotkania Strażaka Licheń Stary z LKS Ślesin i Tura 1921 Turek z Sokołem Kleczew.

Trener Czesław Owczarek w środę zadebiutował w rozgrywkach pucharowych jako szkoleniowiec biało-niebieskich. Podobnie, jak w meczu z Polonią Środa Wlkp. koninianie dostarczyli kibicom dużo emocji, tym razem jednak prezentując się na boisku słabiej, niż można było przypuszczać.

Aż do 65. minuty w meczu w Kole utrzymywał się bezbramkowy remis, ale w okazjach bramkowych prowadzili gospodarze. Olimpia już w pierwszej połowie mogła prowadzić 2:0, ale najpierw świetny strzał z rzutu wolnego Pawła Powietrzyńskiego obronił Łukasz Jaskólski, a później napastnik Olimpii główkował niecelnie.

Gra kolan w środę naprawdę mogła się podobać. Przede wszystkim gospodarze wyszli ofensywnie ustawieni, wysoko atakowali piłkarzy Górnika i nie skupiali się wyłącznie na defensywie. W drugiej połowie popełnili jednak błędy, które kosztowały ich awans do półfinału.

Najpierw rzut wolny w okolicach osiemnastego metra wywalczył Bartosz Kowalski, a stały fragment gry świetnie wykonał Kamil Krzyżanowski i było 1:0. Już chwilę później kolanie faulowali we własnym polu karnym Piotra Radoszewskiego, a jedenastkę pewnie wykorzystał Jakub Groszkowski.

Po tych dwóch szybkich i dość niespodziewanych ciosach kolanie byli w stanie wyprowadzić kontratak. W polu karnym Kamil Krzyżanowski faulował Ariela Szczesiaka, a rzut karny wykorzystał Kamil Jaroszewski. Łukasz Jaskólski bliski był obrony strzału kolanina, ale ostatecznie piłka znalazła się w siatce.

Górnik zwycięstwa wyderzeć już sobie jednak nie dał i na dwie minuty przed końcem dobił rywala. Na skraju pola karnego piłkę otrzymał Krzysztof Słowiński. Napastnik Górnika zdołał obrócić się z piłką i pokonać jeszcze Łukasza Szymańskiego. Biało-niebiescy wygrali 3:1 i awansowali do półfinału okręgowego Pucharu Polski.

Koninianie zmierzą się tam z Victorią Września, która dziś pokonała Czarnych Ostrowite 4:0 po bramkach Bartosza Nowickiego, Mateusza Goździaszka i Dawida Przybyszewskiego. W przyszły wtorek rozegrany zostanie trzeci ćwiercfinał pomiędzy Strażakiem Licheń Stary i LKS Ślesin, a na wiosnę 2017 roku przełożony został mecz Tur 1921 Turek - Sokół Kleczew.

Olimpia Koło - Górnik Konin 1:3 (71' Kamil Jaroszewski - 65' Kamil Krzyżanowski, 69' Jakub Groszkowski, 88' Krzysztof Słowiński)

Olimpia Koło: Łukasz Szymański - Piotr Andrzejczak, Dawid Wiśniewski, Konrad Cieślak, Piotr Rutkowski, Michał Kozajda, Kamil Jaroszewski, Adrian Gołdyn (76' Marcin Zawadzki), Ariel Szczesiak, Jakub Brudnicki (71' Filip Zborowski), Paweł Powietrzyński.

Górnik Konin: Łukasz Jaskólski - Bartosz Świderski, Patryk Kaczmarek, Mateusz Wypych, Kamil Krzyżanowski (75' Jakub Wolski), Maciej Rojewski, Sebastian Antas (82' Igor Witczak), Bartosz Kowalski, Damian Siek (65' Jakub Groszkowski), Wiktor Naworski (59' Piotr Radoszewski), Krzysztof Słowiński.

Czarni Ostrowite - Victoria Września 0:4 (15' Bartosz Nowicki, 45' Mateusz Goździaszek, 57', 90' Dawid Przybyszewski)