LM.plWiadomościDziewiątka zaskoczyła Start, druga porażka w sezonie

Dziewiątka zaskoczyła Start, druga porażka w sezonie

Dodano: , Aktualizacja: , Żródło: LM.pl

Po dwóch zwycięstwach w lidze Start Konin doznał pierwszej porażki na własnym terenie. Drużyna Marka Salzmana uległa w sobotę Dziewiątce Legnica 25:29.

Wydawało się, że będący w dobrej formie koninianie powinni pokonać jednego z rywali w walce o utrzymanie w II lidze. Jeszcze przed spotkaniem Start doznał jednak osłabienia - kontuzja wykluczyła z gry najlepszego strzelca konińskiej drużyny, Łukasza Cieślaka. - Po wspólnych rozmowach daliśmy mu odpocząć. Gdybyśmy dziś dali mu grać, podejrzewam, że stracilibyśmy go na kolejne cztery, pięć meczów - tłumaczył sytuację trener Startu Konin Marek Salzman.

Jakby tego było mało, od początku sobotniego starcia gospodarze mieli problemy z koncentracją i właściwą postawą na parkiecie. Dziewiątka do Konina przyjechała natomiast niezwykle zmotywowana. - Troszeczkę chyba obrośliśmy w piórka po tych dwóch zwycięstwach i za łatwo uwierzyliśmy, że Legnica na pewno w Koninie padnie - oceniał po meczu szkoleniowiec konińskiej drużyny.

Po pierwszych ośmiu minutach goście prowadzili już 5:1. Świetnie z obroną Startu radził sobie Marcin Radomski, wspierany przez Radosława Sydora. Koninianie od ósmej minuty również zaczęli rzucać, ale do końca pierwszej połowy nie byli już w stanie nadrobić strat z piewrszych minut i ostatecznie przegrali 9:13.

Pierwsza część spotkania obfitowała również w twardą grę - koninianie dwuminutowe kary otrzymali czterokrotnie (w tym dwa razy Dawid Siekacz), a legniczanie dwa razy. Ponadto Dziewiątka trzykrotnie otrzymała rzuty karne, które skutecznie egzekwował Marcin Radomski. Oba zespoły nie miały dla siebie litości, grając w defensywie.

Po zmianie stron obraz gry pozostał taki sam. W zespole Dziewiątki świetnie rzucać zaczął rozgrywający Konrad Turalik, Start w grze utrzymywał Adrian Grzelka. Goście kontrolowali jednak mecz aż do 54. minuty. Wtedy koninianie zdobyli trzy bramki z rzędu, niwelując straty do 24:27. Przez chwilę u konińskich kibiców pojawiła się nadzieja na wywalczenie chociażby remisu. W kolejnej akcji rzut Bartosza Glinkowskiego został jednak zablokowany i ostatecznie Dziewiątka Legnica zwyciężyła 29:25.

Jakby tego było mało, koninian w kolejnych meczach czeka zapewne dodatkowe osłabienie. W 52. minucie czerwoną kartkę obejrzał Dawid Siekacz. Zawodnik Startu schodząc protestował przeciwko decyzji sędziego, ponadto odkopnął butelkę z wodą i został ukarany jeszcze niebieską kartką. To relatywnie nowa rzecz w piłce ręcznej - jej pokazanie oznacza, że kontrowersyjna sytuacja zostanie opisana w protokole pomeczowym, a zawodnika czeka co najmniej jeden mecz dyskwalifikacji.

- Byliśmy ospali, za mało graliśmy w ataku kombinacyjnie. Zespół z Legnicy prezentuje dobre warunki fizyczne, postawili cały zespół na linii sześciu metrów i czekali, co się będzie działo. Przy takiej obronie trzeba rzucić parę piłek z drugiej linii, żeby obrona zaczęła wychodzić do przodu. Szkoda tych dwóch punktów, ale to nauczka na przyszłość - podsumował starcie trener Startu Konin, Marek Salzman.

Po czterech kolejkach koninianie mają na koncie cztery oczka. Kolejny mecz już za tydzień - Start zmierzy się na wyjeździe z Zewem Świebodzin.

Start Konin - EUCO-UKS Dziewiątka Legnica 25:29 (9:13)

Start Konin: Jakub Kujawiński, Sebastian Hybsz - Olgierd Piaskowski (8), Bartosz Glinkowski (6), Adrian Grzelka (4), Marcel Urbański (2), Marek Salzman (2), Maciej Rolnik (1), Adrian Franaszek (1), Tomasz Trojanowski (1), Janusz Kostrzewa, Michał Stasiak, Dawid Siekacz.

EUCO-UKS Dziewiątka Legnica: Paweł Wojtasik, Mateusz Radomski - Marcin Radomski (7), Radosław Sydor (7), Konrad Turalik (5), Wojciech Szyba (4), Adam Podniżny (2), Dawid Karnicki (1), Grzegorz Wyszogrodzki (1), Michał Grzybek (1), Dariusz Piotrowicz (1), Mateusz Mączka, Bartosz Pasieczny, Julian Jedlecki.