Poczta   we współpracy z komputersatzaloguj się przez facebooka
Dodaj do ulubionych Startuj z nami 28 stycznia 2015, Środa
Login:
Hasło:
Przypomnij hasłoZapamiętaj mnie
Polecane:
Z Ukrainy do Medyka (17) Na boisku i w kalendarzu (18) Dziecko uduszono (79) Świadek historii (25)

Jesteś tutaj: Strona główna  strzałka  Aktualności  strzałka  Międzypowiatowy konkurs kolęd

Międzypowiatowy konkurs kolęd

Dodano: 03.01.2013 09:08
W najbliższą sobotę, 5 stycznia 2013 r., w Koninie odbędzie się trzecia edycja Międzypowiatowego Konkursu Kolęd na Instrumentach Dętych. 

Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół Górniczo – Energetycznych oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta Zespołu Szkół Górniczo – Energetycznych w Koninie. Przesłuchania konkursowe, w trzech kategoriach wiekowych, rozpoczną się od godz. 10.00 w budynku ZSGE, a weryfikacji poziomu artystycznego grających dokona profesjonalna komisja powołana przez organizatorów. 

Celem organizacji  konkursu kolęd na instrumentach dętych jest: podnoszenie poziomu gry młodych instrumentalistów poprzez zdrową rywalizację, integracja środowiska muzycznego, wymiana doświadczeń i spostrzeżeń zarówno samych grających, jak i również nauczycieli - instruktorów, pielęgnowanie w młodych ludziach polskich tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia.

Poprzednie dwie edycja konkursu zgromadziły bardzo wielu młodych adeptów sztuki muzycznej nie tylko z regionu konińskiego, ale również z ościennych województw. Każdorazowo jury wyłoniło 9 finalistów w trzech kategoriach wiekowych oraz przyznało nagrodę Grand Prix. Patronat nad imprezą, podobnie jak w latach poprzednich, objęli: prezydent Konina oraz starosta koniński. Wstęp jest wolny i każdy możę posłuchać kolęd granych na instrumentach dętych  w sobotę 5 stycznia od godz. 10.00 do sali gimnastycznej ZSGE.

cornerDODAJ SWÓJ KOMENTARZ
usuń Odpowiadasz na:
max 1000 znaków (0)
max 21 znaków (0)
Treść:Podpis:wyślij
* - Twój komentarz ukaże się na stronie najpóźniej 5 minut po wysłaniu formularza. Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.