LM.plSportAwans dopiero po dogrywce

Awans dopiero po dogrywce

Medyk Konin pokonał AZS PSW Biała Podlaska 2:1 i awansował do finału Pucharu Polski. Przez ponad 90 minut gry trwał festiwal nieskuteczności koninianek, a zwycięska bramka padła dopiero w 25. minucie dogrywki.

Wynik spotkania otworzony został niezwykle szybko, bowiem już w ósmej minucie Medyk objął prowadzenie. Dośrodkowanie z prawej strony Aleksandry Sikory strzałem głową zakończyła Anna Gawrońska, pokonując bramkarkę z Białej Podlaskiej. Podopiecznie Jarosława Makarewicza wyrównały już osiem minut później. Świetnym uderzeniem z powietrza popisała się Ewelina Bolko nie pozostawiając Annie Szymańskiej żadnych szans. W końcówce pierwszej połowy koninianki mogły jeszcze niespodziewanie objąć prowadzenie. Wybicie piłki z okolic linii środkowej przez Laetitię Chapeh skozłowało przed bramkarką AZS. Lobująca piłka wpadłaby do siatki, jednak w ostatniej chwili Edyta Kanclerz przerzuciła futbolówkę nad poprzeczką. Dośrodkowanie z rzutu rożnego głową wykończyła Patrycja Balcerzak, lecz uderzenie powędrowało obok słupka.

Druga połowa to kanonada w wykonaniu medyczek. Pomimo ogromu sytuacji koniniankom brakowało wykończenia, a jeśli już dochodziło do oddania strzału, były one niecelne lub zbyt słabe. W 63. minucie po dośrodkowaniu z prawej strony boiska obok słupka główkowała Ewa Pajor. Chwilę później słaby strzał z dystansu oddała Hanna Olszańska. Na dziewięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry w pole karne piłkę dośrodkowała Patrycja Balcerzak. Dwa strzały – Ewy Pajor i Anny Gawrońskiej – z najbliższej odległości zostały jednak zablokowane. Pięć minut później strzał Ewy Pajor wybić zdołała bramkarka drużyny przyjezdnej.

Remis w regulaminowym czasie gry spowodował konieczność rozegrania dodatkowych 30 minut meczu. Medyczki nie schodziły z połowy przeciwnika, czarę goryczy przelała jednak sytuacja ze 114. minuty. W polu karnym piłkę otrzymała Anna Gawrońska. Jej pierwszy strzał z kilku metrów obroniła Edyta Kanclerza, a dobitka na pustą bramkę przeleciała ponad poprzeczką. Sportowa złość napastniczki z Konina spowodowała jednak, że Medyk rozstrzygnął mecz już chwilę później. Po złym wybiciu piłki futbolówka trafiła pod nogi Gawrońskiej, a ta nie namyślając się wiele uderzyła z dystansu i świetnym strzałem pokonała bramkarkę AZS. Medyk wygrał 2:1 i awansował do finału Pucharu Polski.

- Dzisiaj bramkarka z Białej Podlaskiej miała dzień konia. Z takich sytuacji, jakie miałyśmy, trzeba trafiać. Niestety same sobie stworzyłyśmy ten horror. Dobrze jednak, że się zakończył i cieszymy się, że po raz kolejny gramy w finale Pucharu Polski – podsumowała spotkanie Anna Gawrońska – Zawsze dajemy z siebie wszystko. Będziemy szykować się na ten finał – przynajmniej w taki sposób będziemy chciały się zrewanżować. W tamtym roku się nie udało, w tym chcemy pokazać, że przegrana i remis z Raciborzem to tylko wypadek przy pracy.

Pucharowy półfinał z Białą Podlaską był ostatnim spotkaniem medyczek w tym sezonie na własnym terenie. Przed koniniankami jeszcze trzy kolejki ligowe – za tydzień zmierzą się na wyjeździe z Górnikiem Łęczna, a 12 czerwca zagrają w Białej Podlaskiej z AZS PSW. Dodatkowo medyczki otrzymają trzy punkty walkowerem za mecz z Pogonią Szczecin Women, która wycofała się z rozgrywek. 16 czerwca podopieczne Romana Jaszczaka zmierzą się natomiast z Unią Racibórz w finale Pucharu Polski. Mecz odbędzie się w Poznaniu.

Medyk Polomarket Konin: Anna Szymańska – Hanna Olszańska (72’ Sandra Lichtenstein), Radoslava Slavcheva, Laetitia Chapeh Yimga, Katarzyna Konat, Patrycja Balcerzak, Sandra Sałata, Natalia Pakulska, Ewa Pajor, Aleksandra Sikora, Anna Gawrońska.