Poczta   we współpracy z komputersatzaloguj się przez facebooka
Dodaj do ulubionych Startuj z nami 22 grudnia 2014, Poniedziałek
Login:
Hasło:
Przypomnij hasłoZapamiętaj mnie
Polecane:
Magiczny koncert (22) Ratowali święta (19) O czym marzą licealiści? (34) Paczka od policjantów (21)

Jesteś tutaj: Strona główna  strzałka  Aktualności  strzałka  Wigilia w noclegowni
Żródło:  

Wigilia w noclegowni

Dodano: 23.12.2013 20:05
Ponad 40 osób zasiadło do wigilijnego stołu w konińskiej noclegowni.

Tuż przed Wigilią w schronisku dla osób bezdomnych przy ul. Nadrzecznej zrobiło się bardzo świątecznie. Podczas uroczystej wieczerzy nie zabrakło karpia, pierogów i wszystkich innych tradycyjnych potraw. Kolację przygotowały restauracje, które od 17 lat współpracują z noclegownią. – Tak samo dzielimy się opłatkiem, składamy sobie życzenia i mamy dwanaście wigilijnych potraw – mówi Maria Kobielska, kierownik noclegowni w Koninie.

Podczas uroczystego spotkania nie zabrakło wzruszających momentów. – Kilka osób się popłakało. Wiemy, że brakuje im rodzin. Staramy się im wynagrodzić los tą atmosferą – mówi Kobielska. – Życzę im przede wszystkim, żeby się usamodzielnili i żeby byli szczęśliwi – dodaje.

Dla pana Czesława wigilijne spotkanie w noclegowni jest ważne, ale z niecierpliwością czeka na jutrzejszy wieczór. –Jadę do brata, do rodziny – cieszy się pan Czesław.

Wspólnie z bezdomnymi do stołu zasiadł proboszcz konińskiej fary, dwaj miejscy radni oraz prezydent Józef Nowicki. Po wieczerzy, na podopiecznych PCK czekały upominki od Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Koninie. 

cornerDODAJ SWÓJ KOMENTARZ
usuń Odpowiadasz na:
max 1000 znaków (0)
max 21 znaków (0)
Treść:Podpis:wyślij
* - Twój komentarz ukaże się na stronie najpóźniej 5 minut po wysłaniu formularza. Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
cornerKOMENTARZE
dodano komentarzy: 13, ukryto komentarzy: 1
Bardzo dziekuje organizatorom i darczynca za pomoc "SLABSZYM"
Oceń: (4) (0)    usuńZgłoś do usunięcia usuńOdpowiedz
Dodano: 23.12.2013 21:20    Przez: ~aa
ale A.Soberaja -"Sobka" nie widać
Oceń: (0) (0)    usuńZgłoś do usunięcia usuńOdpowiedz
Dodano: 23.12.2013 21:28    Przez: ~Quwerski
To jest prawdziwa Wigilia Bozego Narodzenia !!!! z biednymi,starszymi bez dachu nad glowa!!!! Wy wszyscy ktorzy obrazacie i plujecie nienawiscia do wszystkich na portalu lm zycze WESOLYCH SWIAT!pelnych MILOSCI!!!!
Oceń: (4) (0)    usuńZgłoś do usunięcia usuńOdpowiedz
Dodano: 23.12.2013 22:38    Przez: ~LOLEK
szkoda ze to tylko ten jeden wieczor w roku ,dla takich osob nie jest wazna kolacja lecz to ze dla kogos sa wazni
Oceń: (5) (0)    usuńZgłoś do usunięcia usuńOdpowiedz
Dodano: 23.12.2013 22:47    Przez: ~www
Wszystko fajnie, ale dlaczego Wigilię urządzili w wigilię Wigilii? Bo urzędnikom było wygodniej i cięgiem odfajkowali to coś na placu i potem wpadli do noclegowni?
Oceń: (3) (2)    usuńZgłoś do usunięcia usuńOdpowiedz
Dodano: 23.12.2013 22:53    Przez: ~???
niektorym urzednikom przydalaby sie dobrze gotujaca kucharka w domu to by tak po tych korytach nie latali
Oceń: (1) (0)    usuńZgłoś do usunięcia usuńOdpowiedz
Dodano: 25.12.2013 06:13    Przez: ~kuchcik
A pan poseł Kwiatkowski też tu zawitał ? - Pewnie nie, wszak to elektorat wyborczy niepewny...
Oceń: (3) (1)    usuńZgłoś do usunięcia usuńOdpowiedz
Dodano: 23.12.2013 23:26    Przez: ~tadek
A co tam robi Szdkowski niech lepiej brata konfidenta ugości!!!
Oceń: (3) (1)    usuńZgłoś do usunięcia usuńOdpowiedz
Dodano: 24.12.2013 10:45    Przez: ~karol
Kwiatkowskiemu przeszkadzał by ksiądz i krzyż przecież to paligłup!!! Skończy kadencję i zobaczy jak ludzie go będą szanować!!!
Oceń: (2) (3)    usuńZgłoś do usunięcia usuńOdpowiedz
Dodano: 24.12.2013 10:46    Przez: ~Krzysiek
ci co uczciwie pracuja maja w tym bandyckim kraju gorzej njz wszelkiego rodzaju menelstwo, kture cale zycie przebalowalo nie hanbiac sie praca i jeszcze kolo nich trzeba skakac podstawiajac im smakolyki pod gebe zeby mogli czym przekasic szklaneczke denaturatu , a pracujacy ch za grosze niewolnikow nie stac na takie ekstrawagancje, gdzie my zyjemy , zeby menel zyl lepiej jak ten co na niego pracuje ....
Oceń: (5) (1)    usuńZgłoś do usunięcia usuńOdpowiedz
Dodano: 24.12.2013 04:00    Przez: ~obserwator
Świetnie, że robota Jezusa nie poszła na marne i przynajmniej ten jeden dzień w roku ludzie potrafią być dla siebie mili. Ale jest od nas wymagane abyśmy w pozostałe dni roku tez tacy byli. Pozdrawiam :) Więcej w darmowych książkach po polsku ze strony: rael.org
Oceń: (4) (0)    usuńZgłoś do usunięcia usuńOdpowiedz
Dodano: 24.12.2013 07:40    Przez: ~rael.org
jezus siedzi po prawicy i ma wszystko gdzieś,a biedota jak była,tak jest na tym padole stworzonym przez doskonałego boga.
Oceń: (1) (1)    usuńZgłoś do usunięcia usuńOdpowiedz
Dodano: 24.12.2013 21:59    Przez: ~zappa
potrafia byc mili za pieniadze z moich podatkow i innych co uczciwie pracuja...
Oceń: (0) (0)    usuńZgłoś do usunięcia usuńOdpowiedz