LM.plSportMedyczki w kadrach

Medyczki w kadrach

Jedenaście piłkarek Medyka Konin wzięło udział w meczach dwóch reprezentacji Polski w ramach eliminacji do mistrzostw Europy i świata. Obie kadry niestety przegrały swoje spotkania.

Reprezentacja Polski do lat 19 mierzyła się w Sarlat La Caneda ze Szwedkami w pierwszym meczu eliminacyjnym do Mistrzostw Europy. W wyjściowej jedenastce desygnowanej do gry przez trenera Marcina Kasprowicza znalazło się pięć piłkarek Medyka Konin: Sylwia Matysik, Kinga Sołtysiak, Ewelina Kamczyk, Katarzyna Konat i Gabriela Grzywińska. Ponadto po przerwie na murawie pojawiły się Paulina Zawiślak i Ewa Pajor, co dało łączną liczbę siedmiu medyczek, które zagrały w spotkaniu eliminacyjnym.

To zaczęło się źle dla Polek, które już w czwartej minucie straciły bramkę. Do siatki biało-czerwonych trafiła Filippa Curmark. Pomimo przewagi Szwedek Polki w 25. minucie zdołały wyrównać. Z rzutu rożnego dośrodkowywała Ewelina Kamczyk, a bramkę strzeliła Anna Zapała. W drugiej połowie poziom gry obu zespołów był wyrównany, aktywne były Ewelina Kamczyk i Paulina Zawiślak, które kilkukrotnie próbowały zaskoczyć bramkarkę rywalek. Szalę na swoją korzyść udało się jednak przeważyć reprezentantkom Trzech Koron – w 88. minucie na listę strzelców wpisała się Lina Hurtig. Polki przegrały 1:2.

Pół godziny po swoich młodszych koleżankach mecz eliminacyjny do mistrzostw świata rozpoczęły seniorki. W wyjściowym składzie pojawiły się cztery piłkarki Medyka Konin: Anna Szymańska, Aleksandra Sikora, Patrycja Balcerzak i Natalia Pakulska. Ponadto po przerwie na boisko weszła Anna Gawrońska.

Mierzące się z o wiele wyżej notowanym rywalem Polki przez długi czas skutecznie się broniły. Niestety w 53. minucie Szkotki wyszły na prowadzenie po strzale Lisy Evans. Dwadzieścia minut później wyrównać mogła Patrycja Balcerzak, ale trafiła w słupek. W 82. minucie wynik na 2:0 ustaliła Leanne Crichton.

Reprezentacja U-19 kolejny mecz rozegra już w poniedziałek. Rywalkami Polek będą Francuzki, które dziś pokonały Rumunki 5:1. W czwartek podopieczne Marcina Kasprowicza zmierzą się właśnie z Rumunkami, kończąc tym samym rozgrywki w grupie. Awans na mistrzostwa uzyskają zwycięzcy każdej z grup oraz najlepszy zespół spośród tych, które zajmą drugie miejsca. Seniorki kolejny mecz eliminacyjny rozegrają natomiast 8 maja z Wyspami Owczymi. Obecnie Polki zajmują trzecie miejsce w grupie z dorobkiem sześciu punktów.

Już za tydzień natomiast do gry powraca Medyk Konin. W pierwszym meczu ligowym w bieżącym roku podopieczne Romana Jaszczaka podejmą KKP Bydgoszcz.

Szwecja U-19 – Polska U-19 2:1
Polska U-19: Joanna Bugajska – Sylwia Matysik, Paulina Dudek (65’ Paulina Zawiślak), Anna Rędzia, Kinga Sołtysiak, Ewelina Kamczyk, Anna Zapała (46’ Ewa Pajor), Katarzyna Konat, Joanna Wróblewska, Gabriela Grzywińska, Magdalena Szaj (84’Nikol Kaletka).

Szkocja – Polska
Polska: Anna Szymańska – Aleksandra Sikora, Nicole Krzysik, Patrycja Wiśniewska, Sofia Gonzales (71’ Anna Gawrońska), Marta Mika, Natalia Chudzik (89’ Aleksandra Janicka), Evelyn Niciński (90’ Agata Guściora), Patrycja Balcerzak, Weronika Aszkiełowicz, Natalia Pakulska.