LM.plSportUdany powrót Woźniak i zwycięstwo Medyka POLOmarket

Udany powrót Woźniak i zwycięstwo Medyka POLOmarket

Blisko dwucyfrowej wygranej był dziś Medyk POLOmarket Konin, który w pierwszym meczu rundy wiosennej Ekstraligi pokonał Olimpię Szczecin. Po niemal roku przerwy w meczu ligowym zagrała Marta Woźniak.

Medyczki od pierwszych minut spotkania miały przewagę nad zespołem ze Szczecina, brakowało jednak dokładności w wykończeniu ataków. Koninianki co prawda już w trzynastej minucie wyszły na prowadzenie za sprawą Patrycji Balcerzak, a niemal dziesięć minut później podwyższyły po trafieniu Anny Gawrońskiej z rzutu karnego, ale w wielu innych dogodnych sytuacjach nie potrafiły pokonać Beaty Watychowicz. Myliły się m.in. aktywna Sylwia Matysik, Ola Sikora, a także dwukrotnie Ewa Pajor.

Olimpia praktycznie przez całe spotkanie nie potrafiła zagrozić zespołowi Romana Jaszczaka, ale podczas pierwszych 45 minut dobrze zagęszczała grę na własnej połowie, broniąc się praktycznie całą jedenastką. Jak przyznawała po meczu Anna Gawrońska, organizacja szczecinianek w defensywie zaskoczyła koniński zespół. – Spodziewaliśmy się nieco słabszej gry ze strony rywalek. W pierwszej połowie było w naszych szeregach zbyt dużo chaosu – komentowała kapitan Medyka POLOmarket.

Wszystkie mankamenty naprawione jednak zostały w drugiej odsłonie starcia. Już w ciągu pierwszych dziesięciu minut dwukrotnie do siatki Olimpii trafiła Ewelina Kamczyk. Wysokie prowadzenie rozluźniło koninianki i pozwoliło im grać w swoim stylu. W 66. minucie bardzo ładnym strzałem pod poprzeczkę popisała się natomiast Sandra Ĺ˝igić.

W 72. minucie na boisku po niemal roku przerwy w meczach ligowych zameldowała się Marta Woźniak. Powrót skrzydłowej Medyka POLOmarket był naprawdę spektakularny. Już chwilę po wejściu koninianka dograła piłkę z lewej strony boiska, a w siatce Olimpii umieściła ją Anna Gawrońska. Sama Woźniak zaś ustaliła wynik spotkania w 85. minucie, popisując się świetnym uderzeniem lewą nogą.

Wcześniej jeszcze do bramki szczecinianek trafiały Ola Sikora oraz (po genialnym uderzeniu z około 30 metrów) Patrycja Balcerzak. Łącznie dało to zwycięstwo Medyka POLOmarket Konin 9:0. Dzięki wygranej koninianki utrzymały trzypunktową przewagę nad drugim w tabeli Zagłębiem Lubin. Kolejny mecz zespół Romana Jaszczaka rozegra 12 kwietnia, podejmując KKP Bydgoszcz.

Medyk POLOmarket Konin: Anna Szymańska - Radoslava Slavcheva, Maria Ficzay, Sandra Żigić, Gabriela Grzywińska, Patrycja Balcerzak, Sylwia Matysik, Ewelina Kamczyk, Aleksandra Sikora, Ewa Pajor, Anna Gawrońska.