Poczta zaloguj się przez facebooka
Login:
Hasło:
Przypomnij hasłoZapamiętaj mnie

Wójt Juszczak

Wójt Juszczak

Postautor: mieszkaniec 123 » 7 listopada 2012, 11:29

co sądzicie o rządach wójta który prawie rok czasu jest na zwolnieniu..ja wiem ze pensja tylko i wyłącznie go tutaj trzyma ale po co w gminie taki człowiek który jest zchorowany...projekt dofinansowania na oczyszczlnie przepadł przez co? przez nieudolne rzady tego pana..co wybory priorytet budowa oczyszczlni i co ???
mieszkaniec 123

Re: Wójt Juszczak

Postautor: Gość » 7 listopada 2012, 14:36

W przypadku tak długiego okresu chorobowego wynagrodzenie płaci ZUS.
Gość

Postautor: Gość » 7 listopada 2012, 19:41

Dzisiaj w Przeglądzie Konińskim sporo pisali o Grodźcu. O tym, że budowa oczyszczalni jest co roku priorytetem i co roku g**wno (nomen omen) z tego wychodzi wiemy wszyscy. Było też o szkołach i niżu demograficznym - a nauczyciele nadal swoje. Widzieliście w TVP Info reportaż o szkole w Żelazkowie? Tam przynajmniej nauczyciele walcząc o swoją szkołę pracują za darmo!! U nas założe się, że prędzej piekło zamarznie, niż nauczyciele zrezygnują choćby na miesiąc z pensji. Ale dla mnie najciekawszy był artykuł o propozycji zakupu przez gminę fotoradarów. Dlaczego radni ją oprotestowali, skoro oznaczałoby to stały duży dochód dla gminy i poprawę bezpieczeństwa??? Dla mnie bezwględnie powinien być fotoradar przy szkole i /lub przy ośrodku!!
Aha! Dowiedziałem się ostatnio z tv, że jak do końca 2015 roku gmina nie będzie miała oczyszczalni grożą nam zabójcze kary finansowe a Grodziec jest chyba jedyną gminą bez takowej!....(zresztą chyba już tu ktoś o tym pisał, jakiś ekolog chyba)
Gość

Postautor: mieszkaniec89 » 9 listopada 2012, 15:05

wójtowi płaci ZUS??widze ze co niektórzy nie wiedzą jak nasz pan kochany wójt w beszczelny sposób okrada gmine..podobno już od poniedziałku znowu go nie bedzie..przerywa chorobe kilkudniowa obecnoscia w gminie bo w przeciwnym wypadku po jakims czasie czekała by go komisja i wtedy *** zimna..a tak dostaje pełną wypłate dodatkowo pani szeflinska zastepca rowniez dostaje i tak bedzie do konca kadencji...pomyslcie ludzie po co trzymac takich ludzi którzy tylko głabią w swoje kiejdy a na tym wszystkim tracimy tylko my i nasza gmina..
mieszkaniec89

Postautor: antoś » 14 listopada 2012, 12:06

Ja w wyborach głosowałem na Pana Wójta i chciałbym aby on podejmował decyzje należące do niego a nie Pani Szeflińska (na nią nie głosowałem).
A co do oczyszczalni - to zobaczycie szkoły zamkną (choć przecież subwencje i tak pójdą za uczniem, gdzie by on nie był) a oczyszczalni i tak NIE BĘDZIE!!!
antoś

Postautor: Gość » 14 listopada 2012, 15:13

Właśnie subwencje idą za uczniem! Już obecnie w szkołach w Lipicach i Biskupicach są klasy (nie jedna a kilka!) gdzie uczy się 5-7 uczniów. A ma być coraz gorzej! Mniej uczniów - mniejsze subwencje!. A szkoły trzeba ogrzać, dzieci dowieźć, nauczycielom płacić pensje, dodatki, do tego różne podatki, wydatki....
Czy chcemy płacić niemałe pieniądze na szkoły, gdzie 20 osobowa klasa musi być zbierana z kilku innych?
Gość

Postautor: gość33 » 16 listopada 2012, 11:22

DO PRZEDMÓWCY
Jak mało można wiedzieć a bzdury gadać o szkołach, akurat w szkole w Lipicach nie ma ani jednej klasy w której by było 5 uczniów, a dokładniej:
klasa 0 - 16 uczniów
klasa 1 - 10 uczniów
klasa 2 - 10 uczniów
klasa 3 - 10 uczniów
klasa 4 - 7 uczniów (jedyna!)
klasa 5 - 13 uczniów
klasa 6 - 10 uczniów
Czy aby stworzyć jedną klasę 20 osobową trzeba zbierać z kilku?????
gość33

Postautor: Gość » 16 listopada 2012, 13:58

gość33 pisze:DO PRZEDMÓWCY
Jak mało można wiedzieć a bzdury gadać o szkołach, akurat w szkole w Lipicach nie ma ani jednej klasy w której by było 5 uczniów, a dokładniej:
klasa 0 - 16 uczniów
klasa 1 - 10 uczniów
klasa 2 - 10 uczniów
klasa 3 - 10 uczniów
klasa 5 - 13 uczniów
klasa 6 - 10 uczniów

Dobrze pokazane, są klasy średnio 10 osobowe, a w innych szkołach są klasy 25 osobowe. To oznacza, że koszt nauki ucznia w Lipnicy jest 2,5 X większy niż w innej szkole bo nauczyciel na 1 lekcji powinien kształcić 25 uczniów a nie 10. Proste jak barszcz. Tak czy siak Wam szkoły pozamykają. Tylko dług gminy będzie większy.
Oczyszczalni i tak nie wybudujecie bo nie macie kasy - gmina. Kredytu nie dostaniecie bo nie macie kasy nawet na raty kredytu! A na dotację z UE szybko nie liczcie. Maks na co was stać to kredyt i raty na wkład własny w oczyszczalnie pod warunkiem dokładki kilkadziecsiąt% z UE. Ideał dla Grodźca to dotacja (jakbyście na głowie stanęli) w 2014 lub 2015 lub realniej 2016. Budowa do 2017-2018 lub realniej 2019. Kary Was nie ominą, bankrut z Was pewny. Tzn. nie zbankrutujecie ale z "góry" wytną wam na wszystko wydatki. Żeby to było bliżej Kuniowa to byście przynajmniej zaniżyli ceny działek w regionie bo wójt by sprzedał całą ziemię należącą do samorządu łącznie z lasami a tak nikt tego nie kupi w polu. Także tylko cięcia, dla przykładu należy zacząć od zwolnienia 30% urzędników, a tydzień później nauczycieli. No maże na 2 szkoły was stać, nic więcej!
Gość

Postautor: Gość » 16 listopada 2012, 17:24

Gość pisze:
gość33 pisze:DO PRZEDMÓWCY
klasa 0 - 16 uczniów
klasa 1 - 10 uczniów
klasa 2 - 10 uczniów
klasa 3 - 10 uczniów
klasa 5 - 13 uczniów
klasa 6 - 10 uczniów

I to ma być według Ciebie argument?! No to strzeliłeś sobie z armaty w stopę!:P Skoro sam podałeś, że już teraz sytuacja jest tak zła, to może zdradzisz ludziom jak ma wyglądać sytuacja za rok, dwa, pięc lat? Bo niestety wszyscy chcielibyśmy aby szkoły zostały, ale demografia i ekonomia są nieubłagane. Rachunek jest prosty: albo utrzymujemy 4 szkoły w gminie i nie mamy kasy na nic, przychodzi nam władza z góry, albo likwidujemy dwie szkoły gdzie jest najmniej uczniów i mamy możliwość inwestowania! Ludzie!! Grodziec od dawna jest biedną i co tu dużo mówić zacofaną gminą, nie pozwólmy by to się dalej pogłębiało!! Jeśli do końca 2015 roku nie będzie oczyszczalni grożą nam drakońskie kary i bankructwo! Wtedy i tak szkoły zlikwidują!!
Gość

Postautor: GRĄDY STARE » 16 listopada 2012, 22:44

No cóż kogo wybraliście tego macie. Poprzedni nie podobał się Wam. Teraz macie lepszego. Taka piękna miejscowość powinna być promowana w całej Polsce. Nie ma kto tego zrobić, a szkoda. Takich sławnych obywateli związanych z Grodźcem można tylko pozazdrościć: Abp B. Dąbrowski czy też słynny kompozytor i dyrygent J. Krenz. Zresztą u Was jest sporo indywidualistów, nawet proboszcz nie potrzebuje wikarego.
GRĄDY STARE

Postautor: Gość » 17 listopada 2012, 13:01

GRĄDY STARE pisze:No cóż kogo wybraliście tego macie. Poprzedni nie podobał się Wam. Teraz macie lepszego. Taka piękna miejscowość powinna być promowana w całej Polsce. Nie ma kto tego zrobić, a szkoda. Takich sławnych obywateli związanych z Grodźcem można tylko pozazdrościć: Abp B. Dąbrowski czy też słynny kompozytor i dyrygent J. Krenz. Zresztą u Was jest sporo indywidualistów, nawet proboszcz nie potrzebuje wikarego.

Sorki, ale w sieci nie znalazłem żadnej wzmianki aby Krenz pochodził z Grodźca. Wiki podaje, że urodził się we Włocławku a studiował w łodzi.
Gość

Postautor: Gość » 17 listopada 2012, 16:34

ludzie przestancie sie zajmowac nauczycielami i szkołami...one zgina smiercia naturalna...czy nauczyciele to jacys bogowie ..połowe wypierd... i sprawa zamknieta..oni sie waszym losem nie przejmuja..pomyslcie lepiej nad referendum by wykurzyc całe to towarzystwo ktore doprowadza nasza gmine do dna i bankructwa..oni tylko teraz z wojtem na czele chca nagłabic jak najwiecej a za dwa lata powiedza do widzenia co mnie obchodzi gmina grodziec..trzeba zapobiec temu wczesniej dlatego pomyslcie czy nie lepiej i korzystniej dla gminy byłoby zrobic referendum ?wiem ze sa to koszty ale napewno nie takie jakie robia i przez 2 lata beda robic ci którzy teraz rzadza..
Gość

Postautor: GRADY STARE » 17 listopada 2012, 16:56

Do "Gościa" - widocznie źle szukałeś. Ja nie napisałem że Krenz urodził się w Grodźcu ale, że związany jest z tą miejscowością. Jego ojciec, Otto Krenz był w latach 1915 - 1919 pastorem parafii ewangelickiej w Grodźcu, polskim patriotą osadzonym przez hitlerowców w obozie koncentracyjnym Sachsenhausen.To o czymś świadczy. Resztę szukaj sam.
GRADY STARE

Postautor: Gość » 17 listopada 2012, 21:02

Słyszałem, że były prezes TVN Misztal też pochodzi z Grodźca, ktoś coś wie? Nazwisko raczej niespotykane w gminie.....
A jeśli chodzi o wójta...cóż nikt nic nie załatwi bez jeżdzenia, namawiania, reklamowania, proszenia....Siedzeniem w domu na d*pie nic się nie zdziała. Wiem, że wójt jest chory, ale to go nie usprawiedliwia! Powinien jasno powiedzieć: nie jestem w stani wypełniać swoich obowiążków, gmina może mieć ogromne problemy!....Ale wiem też, że zależu mu już tylko na emeryturzxe (i tu też w jakimś stopniu go rozumiem). Jako zwykłemu człowiekowi współczuje mu, jako wójtowi już nie.
Gość

Postautor: Gość » 18 listopada 2012, 21:59

http://www.konin.lm.pl/aktualnosci/info ... in_glosuje

mieszkancy gminy grodziec zróbmy tak jak w ślesinie ...referendum o odwołanie rady i wójta
Gość

Następna

Wróć do Ogólna dyskusja