Poczta zaloguj się przez facebooka
Login:
Hasło:
Przypomnij hasłoZapamiętaj mnie

Plastikowe nakrętki

Plastikowe nakrętki

Postautor: Gość » 29 grudnia 2013, 13:11

Ktoś słyszał o jakiejś akcji zbierania nakrętek na jakiś cel charytatywny?
Gość

Re: Plastikowe nakrętki

Postautor: Gość » 29 grudnia 2013, 17:35

SP 10 zbiera nakrętki na wózek inwalidzki dla dziewczynki z zanikiem mięśni.
Gość

Re: Plastikowe nakrętki

Postautor: gold_denar » 29 grudnia 2013, 18:42

Firmy zbierają plastikowe nakrętki, deklarując na ogół cel charytatywny, choćby zakup wózka inwalidzkiego. I niby nie ma w tym żadnego oszustwa. Ale,...
W internecie takich akcji jest multum.
A i w realu także się zdarzają w szkołach czy przedszkolach ogłoszenia o takich akcjach.
Bardziej zastanawia mnie cel takich akcji.
Skoro z butelek PET odkręca się nakrętki zrobione z tworzywa Polietylen (PE) lub Polipropylen (PP), - to tym czynem pozwalamy zarabiać na tym firmom recyklingowym niemałe pieniądze.

Po pierwsze, - zwiększamy bezrobocie. Gdyż gdy my odkręcamy nakrętki, i prasujemy butelki PET wyrzucając je do pojemnika na plastik, pozwalamy by firmy recyklingowe zatrudniały mniej ludzi na sortowni odpadów.
Za wykonaną pracę sortowania (odkręcanie i zgniatanie butelek) NIKT NAM NIE ZAPŁACI!

Po drugie, - firmy odbierające zebrane nakrętki, niejednokrotnie zaniżają cenę od 50 gr za 1 kg, do 1,00 zł/kg (średno 70 gr/kg), natomiast w skupie płaci już się od 1,50 zł do 2,00 zł za 1 kg. (średno 1,80 zł) Daje to taki efekt, że gdyby uzbierać np: 1000 zł za ów średni koszt 70 gr/kg, to potrzeba aż 1,5 tony nakrętek! Natomiast skup zarabia na tej samej ilości nakrętek już ok. 2700 zł!
Cena wózka inwalidzkiego z dolnej półki cenowej to ok. 1000 zł. Zatem dla firmy zostaje ok 1700 zł!!! Czyż to nie jawne oszustwo kosztem darczyńców ?

Po trzecie, - Jeżeli jestem klientem, który zapłacił za opakowanie, to dlaczego przymusza się mnie do DARMOWEGO wrzucania opakowań do odpowiednich koszy ? Likwiduje się skupy dla detalicznych klientów, a prowadzi się skupy dla firm recyklingowych - które to opróżniają owe pojemniki, - czyż to nie jawna kradzież względem detalicznego klienta ?
golddenar
gold_denar
Nowy

Wróć do Konin