Poczta zaloguj się przez facebooka
Login:
Hasło:
Przypomnij hasłoZapamiętaj mnie

ORZECZENIE O NIEPEŁNOSPRAWNOSCI

ORZECZENIE O NIEPEŁNOSPRAWNOSCI

Postautor: gosiak12 » 6 lutego 2013, 10:50

Witam mam pytanie-moze ktos mógłby mi pomuc.Mam orzeczenie o niepełnosprawnosci w stopniu lekkim o symbolu 04-0[choroba oczu]w internecie wyczytałam ze ten symbol przypada niepełnosprawnosci w stopniu umiarkowanym ;do kogo mam sie zwrócic zeby to sprawdzic .Moze ktos z Was ma ten symbol i jakie orzeczenie;
gosiak12

Re: ORZECZENIE O NIEPEŁNOSPRAWNOSCI

Postautor: Gość » 6 lutego 2013, 10:58

to chyba lekarz orzecznik dobrze orzekł - bo skoro wyczytałaś w internecie to znaczy ze z twoimi oczmi nie jest tak zle - czyli stopien lekki jaknajbardziej
wszystko ok :)
Gość

Postautor: gosiak12 » 6 lutego 2013, 11:17

Gdybym była slepa to miałabym inny nr w orzeczeniu;chodzi mi o to ze niektózy ludzie z symbolem 04-0 maja orzeczenie o umiarkowanym stopniu a ja mam o stopniu lekkim
gosiak12

Postautor: Gość » 6 lutego 2013, 11:21

to może złóż nowy wniosek - ja miałam tak w przypadku dziecka
nie odwolalam sie w okresie odwolawczym ale w trakcie trwania orzeczenia
i zmienili orzeczenie na korzystne dla mnie
Gość

Postautor: gold_denar » 6 lutego 2013, 14:55

gosiak12 pisze:Witam mam pytanie-moze ktos mógłby mi pomuc.Mam orzeczenie o niepełnosprawnosci w stopniu lekkim o symbolu 04-0[choroba oczu]w internecie wyczytałam ze ten symbol przypada niepełnosprawnosci w stopniu umiarkowanym ;do kogo mam sie zwrócic zeby to sprawdzic .Moze ktos z Was ma ten symbol i jakie orzeczenie;

Głupoty piszesz,... zobacz poniżej

http://www.prawapacjenta.eu/index.php?pId=1751

Przy kwalifikowaniu do znacznego, umiarkowanego i lekkiego stopnia niepełnosprawności bierze się pod uwagę zakres naruszenia sprawności organizmu spowodowany przez:

(...)
4) choroby narządu wzroku, w tym wrodzone lub nabyte wady narządu wzroku powodujące ograniczenie jego sprawności, prowadzące do obniżenia ostrości wzroku w oku lepszym do 0,3 według Snellena po wyrównaniu wady wzroku szkłami korekcyjnymi lub ograniczenie pola widzenia do przestrzeni zawartej w granicach 30 stopni;

04-O to symbol przyczyny niepełnosprawności, który oznacza - choroby narządu wzroku

Symbol przyczyny niepełnosprawności zawarty w orzeczeniu o niepełnosprawności, odzwierciedla rozpoznanie uszkodzenia lub choroby, która niezależnie od przyczyny jej powstania powoduje zaburzenia funkcji organizmu oraz ograniczenia w wykonywaniu czynności życiowych i aktywności społecznej osoby zainteresowanej lub dziecka.

Jak widać z powyższego, symbol niepełnosprawności 04-O – NIE OZNACZA AUTOMATYCZNEGO ORZECZENIA STOPNIA UMIARKOWANEGO !!!

Symbol 04-O oznacza przyczynę niepełnosprawności z powodu chorób narządu wzroku, i dla którego może być orzeczona każda z trzech stopni niepełnosprawności, - ze stopniem lekkim włącznie !

Więc źle rozumujesz to co czytasz w internecie.

gosiak12 pisze:Gdybym była slepa to miałabym inny nr w orzeczeniu;chodzi mi o to ze niektózy ludzie z symbolem 04-0 maja orzeczenie o umiarkowanym stopniu a ja mam o stopniu lekkim

Wszystko zależy od zróżnicowania stopnia zaawansowania choroby narządu wzroku.

http://www.niepelnosprawni.gov.pl/statu ... od-04---0/

W celu orzeczenia stopnia niepełnosprawności w schorzeniach wzroku ocenia się przede wszystkim stopień obniżenia ostrości wzroku i zwężenia pola widzenia. I tak:
- do lekkiego stopnia niepełnosprawności powinno zaliczać się osoby, u których ostrość wzroku w oku lepszym i po korekcji wynosi nie więcej niż 0,3,
- do umiarkowanego stopnia niepełnosprawności powinno zaliczać się osoby z obniżoną ostrością wzroku (w korekcji) w oku sprawniejszym w granicach 0,06 – 0,1 lub/i zwężeniem pola widzenia do około 30 stopni,
- do znacznego stopnia niepełnosprawności powinno zaliczać się osoby, które:
- utraciły wzrok,
- mają ostrość wzroku (w korekcji) w oku lepszym równą lub poniżej 0,05;
- mają zwężenie pola widzenia poniżej 20 stopni.

Widocznie lekarz ocenił Twój stan narządu wzroku na kwalifikujący się do stopnia lekkiego.
Tak więc wszystko jest OK.
golddenar
gold_denar
Nowy

Postautor: Gość » 7 lutego 2013, 10:56

Fakt, ja tez mam to oznaczenie i mam znaczny stopień niepełnosprawności.
Gość

Postautor: gosiak12 » 7 lutego 2013, 15:05

wada wzroku o.p+1.0 o.l +0.5 odległosc żrenic 60mm dwie osoby z taka wada inne orzeczenie?
gosiak12

Postautor: gold_denar » 7 lutego 2013, 15:24

A skąd wiesz czy nie była inna wada współistniejąca ?
golddenar
gold_denar
Nowy

Wróć do Konin