Poczta zaloguj się przez facebooka
Login:
Hasło:
Przypomnij hasłoZapamiętaj mnie

Borysławice ksiądz

Borysławice ksiądz

Postautor: Sławek » 8 maja 2013, 21:41

Na poczatek mam pytanie - Czy cmentarz w Borysławicach jest prywatną własnością księdza Leona Tomczyka czy parafian , którzy składali się na wykupienie ziemi ?
Drugie pytanie , czy za każdym razem przy opłacie za usługę pogrzebową ksiądz Leon Tomczyk nalicza 400 zł za wywóz śmieci ?
Trzecie pytanie , czy za każdym razem przy opłacie za usługę pogrzebową ksiądz Leon Tomczyk nalicza 400 zł placowego ?
A teraz skrót zdarzenia . Jestem parafianinem parafi Barlogi jak również moja zmarła babcia , którą dziś pochowaliśmy . Złożylismy ofiarę księdzu w Barlogach i tam też odbyła sie msza za zmarłą . Z racji tego , że dziadek ( mąż
zmarłej ) był pochowany 10 lat temu w Borysławicach , mielismy już tam grób z nagrobkiem , zdecydowalismy się
na pochówek w Boryslawicach , żonę obok męża .
Kwota 800 zł jest dla mnie porażająca . Ksiądz Leon Tomczyk tak argumentował warunki zgody na pochówek w tym
miejscu - " nie mam z was pożytku bo nie ma kolędy , i do kościoła do innej parafi chodzicie (Barlogi ) "
W momencie gdybym nie zgodził sie na opłatę 800 zł musiałbym wykupić plac w Barlogach i rozdzialić małżonków .
Konkludując , jak dlugo będziemy godzic się na warunki panujące w tej parafi ? , czy za moje pieniądze ksiądz będzie grał w karty ? czy poza zmianą samochodów ksiądz Leon Tomczyk coś od siebie zrobił dla parafii ?
Na pomnik siewcy , chłodnie , baldachim na cmentarzu osobno były zbierane pieniądze !!!!
A na koniec czy jest ktoś jeszcze kto pamięta mroczną przeszłość księdza z czasów gdy był wikarym w Kłodawie ?
TE WSZYSTKIE ZAPYTANIA WYSYŁAM RÓWNIEŻ DO BISKUPA DIECEZJI WŁOCŁAWSKIEJ .
Z niecierpliwością będę czekał na opróżnienie kontenera przy cmentarzu , ( a jest pełny ) abym mógł spożytkować 400 zl.
Skończmy gadać po kątach a mówmy otwarcie , ksiądz jest dla nas a nie my dla niego !!!!!!!!!!!!!
Kościelny Bóg wie skąd , organista ? i księdza całe dnie nie ma. Parafianie !!!!!
Czekam na opinie o tym ksiedzu .
Sławek

Re: Borysławice ksiądz

Postautor: Gość » 8 maja 2013, 21:47

I kolejny durny temat o ksieżach wez sie człowieku zajmij swoja dupą po co ci opinia o nim książke piszesz ??? zabierz sie do roboty bo widac że ci sie nudzi plotuchu jak masz cos do tego ksiedza to idz i mu to powiedz w twarz albo jak taki mądry jesteś to sie podpisz z imienia i nazwiska a nie chojrakiem jestes anonimowo !!!
Gość

Postautor: Sławek » 8 maja 2013, 22:05

A rozmawiałem tym ksiedzem . Jedni chcą opinie o sarnach inni o księżach . A jak juz piszesz to też nie bądź anonimowy
chojraku . Podałem imię , napisałem że pochowałem babcię , a trudno mnie znaleźć bo pogrzebów W Borysłąwicach było sto .
Nie lubie ludzi którzy nie wnoszą nic merytorycznego do dyskusji , więc nie pisz.
Sławek

Postautor: Gość » 8 maja 2013, 22:09

To jeśli rozmawiałeś to po jasną cholerę oczerniasz go na forum ?? co satysfakcję bedziesz miał z tego ?? Napisz do kurii jak Cie to boli i tyle a nie jakies wywody na forum robisz
Gość

Postautor: Sławek » 8 maja 2013, 22:56

Gość pisze:To jeśli rozmawiałeś to po jasną cholerę oczerniasz go na forum ?? co satysfakcję bedziesz miał z tego ?? Napisz do kurii jak Cie to boli i tyle a nie jakies wywody na forum robisz

Napisze do kurii , zreszta o tym wspominałem . A ciebie jesli to nie interesuje to nie pisz . Plotkarska natura
zmusila cie do kliknięcia w ten post i masz pretensje , że piszę o tym co mi się nię podoba ? . Po to jest forum ,
żeby wymieniac poglądy i zbierać informacje . A po Twoich wpisach to wiem , że to był stzral w 10 . Dzieki za pomoc .
Sławek

Postautor: sds » 8 maja 2013, 23:10

Temat przeniesiony z zajazdu Paryż
moim zdaniem babci nie chowasz co roku i nie ma co żałować na pogrzeb. A co do leona to osobiscie z jego polecenia pomagalem biedej rodzinie z boryslawic a on za to placił.
sds

Postautor: Gość » 9 maja 2013, 09:05

z tego co wiem to wyzysk wiernych jest w sektach a nie w kościele katolickim przenajświętszej.
przecież księża muszą godnie też żyć i dlatego są im potrzebne pieniądze od nas wiernych.
kiedyś by dostać się do nieba trzeba było wykupić list odpustowy - co było znacznie droższe niż w dzisiejszych czasach miejsce na cmentarzu. zobacz ile kosztuje całodniowy parking w mieście, to za 400zł to stosunkowo tanie miejsce - nieprawdaż.
i nie ruszajcie ludzi naszych księży, jak oni się mają czuć ?
najchętniej byście im tylko sandały zostawili.
Gość

Postautor: Gość » 9 maja 2013, 09:15

Śmieci nie są opróżniane na bieżąco i generalnie nic na cmentarzu się nie dzieje, co by mogło wskazywać na inwestowanie otrzymanych pieniędzy.
Przede wszystkim nasuwa się pytanie czy ksiądz rozlicza się z otrzymanych pieniędzy, odprowadza podatek i raportuje swoim przełożonym na co je wydatkuje? Nie posiadam wiedzy, ale mogę się domyślać, że NIE. Fakt, nie ksiądz jest właścicielem cmentarza, a parafia "cmentarz parafialny", nie "cmentarz księdza".
Uważam, że temat słusznie założony. Każdą inną osobę na pewno zdenerwowałby fakt w tak przykrej chwili, jak pogrzeb bliskiej osoby, że musi zapłacić komuś 800 zł za NIC. Zgadzam się z jakąś opłatą za wywóz śmieci, ale 400 zł to przesada, jak i tak śmieci leżą koło kontenera.
Gość

Postautor: Gość » 9 maja 2013, 11:52

bardzo dobrze, że napisałeś gdzies dalej, może dostanie pogrożenie palcem od biskupa... oni mają nas wszystkich w d.upie, biskup nie będzie bawił się w "kary", UKłAD ZAMKNIęTY...
Gość

Postautor: Gość » 9 maja 2013, 11:53

i jeszcze napisałabym do "Faktu" albo innych wywąchiwaczy sensacji!!!
Gość

Postautor: Gość » 9 maja 2013, 11:57

ten cennik mnie poraził !!!!
jak w zeszłym roku też musiałam załatwić pogrzeb to ,,placowe" stało po 2 stówy i za śmieci też krzyknął 2 stówy. a teraz .....szok jeżeli to są rzeczywiście teraźniejsze stawki to masakra
Gość

Postautor: Gość » 9 maja 2013, 13:52

przy takich cenach to się nie opłaca umierać !
nie będzie pogrzebów nie będzie kasy !
Gość

Postautor: PunktZapalny » 15 maja 2013, 15:29

Ksieza potrafia zarabiac, to naturalne:
http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/ ... LokKrajTxt
PunktZapalny

Postautor: PunktZapalny » 17 maja 2013, 19:01

Slawek czytam jeszcze raz Twoje posty. Przykro mi z powodu smierci Twojej babci. To o czym piszesz szczegolnie musi draznic i uderzac przy takiej okazji...

Problem jest wiekszy. Jesli masz troche czasu proponuje zaczac od ogladniecia audycji Tomasza Lisa, tutaj: http://vod.tvp.pl/audycje/publicystyka/ ... is-na-zywo (wybierz audycje z 6 maja 2013, chodzi o 'rozmowe' ksiedza Lemanskiego i rodziny Terlikowskich) to wazne aby zrozumiec kontekst calej 'rozmowy' o in vitro (mimo ze temat nie jest zwiazany z tym o czym piszesz pokazuje jakie moze byc podejscie bardzo fundamentalnych Katolikow i ksiedza katolickiego... Tutaj masz wersje do poczytania jesli nie masz 20min na ogladniecie audycji: http://wyborcza.pl/1,76842,13860105,Ter ... iedza.html

...reakcja na to co powiedzial ks. Lemanski w tej audycji bylo to: http://wyborcza.pl/1,76842,13917499,Ost ... iego_.html (pod tym linkiem polemika ks Lemanskiego z ks. Zielinskim, przeczytaj dokladnie o jakis problemach pisze ks. Lemanski... to sa problemy, ktorymi Kosciol Katolicki w Polsce NIE probuje nawet sie zainteresowac...interesuje sie za to tematem in vitro).

Twoje problemy i rozterki z ksiedzem w Boryslawicach obawiam sie , ze nie sa jednostkowe. Nie uzyskasz pomocy od nikogo na tym forum. Mozesz odwaznie zaprotestowac odnosnie takich czy innych zachowan swojego ksiedza rozmawiajac z nim o tym, piszac do kurii i dalej... ale watpie aby ktos odpowiedzial na Twoje pytania, wyjasnil dlaczego czy tym bardziej zmienil ceny, zachowanie itd. To Twoj wybor czy chcesz brac w tym udzial.
PunktZapalny

Postautor: gOŚĆ » 21 maja 2013, 10:54

Witam! Wreszcie został poruszony temat księdza z Borysławic. Jest to człowiek obłudny, chciwy, traktujący ludzi przedmiotowo. Liczą się tylko dla niego pieniądze. Jeśli nie może wyegzekwować pieniędzy, to potrafi zwymyślać człowieka, aż osiągnie cel. To nie ksiądz. Dobry ksiądz powinien być powiernikiem i przewodnikiem, świecić przykładem, a On odpycha. Ja mam dwójkę dzieci i 1200 zł na miesiąc i rachunki, ksiądz ma średnio 3000 i przyjdzie po kolędzie i potrafi powiedzieć, cytuję" dali no wyciągej kasę", a jak nie to upokarza wyzywając, że żyjemy w bagnie i.t.d."Księża popełniają przestępstwa, molestują dzieci. Jaka za to ponoszą kare, otóż przeniesienie do innej parafii. LUDZIE otwórzcie oczy!!!
gOŚĆ

Następna

Wróć do Koło