Poczta zaloguj się przez facebooka
Login:
Hasło:
Przypomnij hasłoZapamiętaj mnie

POZWOLENIA NA BUDOWE

POZWOLENIA NA BUDOWE

Postautor: Gość » 20 kwietnia 2011, 18:13

Zlecając komuś załatwianie wszelkich pozwoleń przed rozpoczęciem budowy domu z jakimi kosztami trzeba sie liczyc???
z góry dziękuję
Gość

Re: POZWOLENIA NA BUDOWE

Postautor: Gość » 20 kwietnia 2011, 19:27

Anonymous pisze:Zlecając komuś załatwianie wszelkich pozwoleń przed rozpoczęciem budowy domu z jakimi kosztami trzeba sie liczyc???
z góry dziękuję

Kierownik budowy 2000zł
Gość

Postautor: Gość » 21 kwietnia 2011, 10:11

Anonymous pisze:
Anonymous pisze:Zlecając komuś załatwianie wszelkich pozwoleń przed rozpoczęciem budowy domu z jakimi kosztami trzeba sie liczyc???
z góry dziękuję

Kierownik budowy 2000zł

czy ten kierownik załatwi za mnie wszelkoe pozwolenia (za dodatkową opłatą oczywiście)- geodezja, urzędy...?
Gość

Postautor: Gość » 21 kwietnia 2011, 11:54

Jesli masz projekt i pozwolenie na budowę to tylko rejestracja budowy, dziennik budowy i przejęcie obowiazków kierownika budowy w Nadzorze Budowlanym potem czkasz 7 dni i do roboty!!, a po zakończeniu budowy kierownik załatwi reszte dokumentów ażebyś mógł sie zameldować!!
Gość

Postautor: K. F. » 21 kwietnia 2011, 12:18

z góry dziękuję

Jesli nie masz projektu to takie sparwy załatwi ci każdy porządny projektant.
Dostarczasz mu mapy geo, akt not, oświadczenie o prawie do dysponowania gruntem, wniosek i wydanie decyzji zabudowy, lub samą decyzję jesli masz. i wioo

Wszystkiego nie załatwi ci żaden człowiek bo będą potrzebne twoje dane: nr dowodu, nr aktu, dane włascicieli gruntu, podpisy własnoręczne.

Chyba ze komuś zaufasz i popodpisujesz czyste świstki i później człowiek który się tym zajmuje powypełnia we właściwym czasie i organach urzędowych.

Zwykle projektanci oddają ci komplet projektów i pozwolenie na budowę. Ty tylko po 14 dniach idziesz do UM (na samej górze po lewo) aby decyzje o pozwolenie na budowę uprawomocnić. Rejestrujesz dziennik budowy (też tam), zgłaszasz rozpoczęcie robót (na parterze po prawo) tam podbija ci rozpoczecie robót. i po 7 dniach możesz wchodzić na budowę.
Później to już tylko zapierdziel i nieprzespane noce oraz słuchanie żony co by to ona zmieniła w projekcie na lepsze.
Pozdr
K. F.

Postautor: Gość » 21 kwietnia 2011, 14:26

wszystko można załątwic na mocy notarialnego pełnomocnictwa. Nie opłąca Ci się nabijać kieszeni innym. Ja wszystkie urzedowe papiery za Ciebie mógłbym załatwić za 2000 PLN. W to wliczam uzyskanie WZ (lub wypis z planu) uzgodnienia lub decyzji lokalizacji zjazdu (jeśli wymagana) warunków technicznych (gaz, prąd, woda) oraz uzyskanie pozwolenia na budowę z klauzulą ostateczności. Po Twojej stronie jest dostarczenie projektów (domu, szamba (jeśli wymagane), zjazdu, instalacji gazowej, mapa z naniesionym uzbrojeniem do ZUD - jeśli wymagane). Produktem finalnym ode mnie jest komplet pozwoleń umożliwiwiajacy rozpoczęcie prac budowlanych
Gość

Postautor: Gość » 21 kwietnia 2011, 17:11

długo trwa ta biurokracja
Gość

Postautor: Figofago » 22 kwietnia 2011, 06:42

Anonymous pisze:wszystko można załątwic na mocy notarialnego pełnomocnictwa. Nie opłąca Ci się nabijać kieszeni innym. Ja wszystkie urzedowe papiery za Ciebie mógłbym załatwić za 2000 PLN. W to wliczam uzyskanie WZ (lub wypis z planu) uzgodnienia lub decyzji lokalizacji zjazdu (jeśli wymagana) warunków technicznych (gaz, prąd, woda) oraz uzyskanie pozwolenia na budowę z klauzulą ostateczności. Po Twojej stronie jest dostarczenie projektów (domu, szamba (jeśli wymagane), zjazdu, instalacji gazowej, mapa z naniesionym uzbrojeniem do ZUD - jeśli wymagane). Produktem finalnym ode mnie jest komplet pozwoleń umożliwiwiajacy rozpoczęcie prac budowlanych

No to koleś pojechałeś.
Lepiej dołożyć 600 zł i to wszystko będzie załatwione wraz z narysowaniem projektu.
Skąd się urwałeś ? z Warszawy bo tylko tam mają takie ceny za załatwienie papierów
Poszukajcie na forum ktoś juz pisał o projektach i papierach jakiś miesiąc temu, koles ponoc jest dobry i tani z tego co pisał
Figofago

Postautor: Figofago » 22 kwietnia 2011, 06:47

Anonymous pisze:długo trwa ta biurokracja

Jesli jeszcze nic nie masz to :

Geodeta około 1 tyg
Decyzja lub wypis do 3 m-cy
projekt max tydzień
Opisy techniczne oświadczenia pozwolenia projekty instalacji itp 2tyg
oczekiwanie za pozwoleniem na bud do 3tyg ale czasem i w tym samym dniu mozna uzyskać.

Suma max 4 - 5 m-cy
min 6 tyg
Figofago

Postautor: Figofago » 22 kwietnia 2011, 06:50

Figofago pisze:
Anonymous pisze:długo trwa ta biurokracja

Jesli jeszcze nic nie masz to :

Geodeta około 1 tyg
Decyzja lub wypis do 3 m-cy
projekt max tydzień
Opisy techniczne oświadczenia pozwolenia projekty instalacji itp 2tyg
oczekiwanie za pozwoleniem na bud do 3tyg ale czasem i w tym samym dniu mozna uzyskać.

Suma max 4 - 5 m-cy
min 16 tyg
Figofago

Postautor: Gość » 22 kwietnia 2011, 07:31

K. F. pisze:
z góry dziękuję

Jesli nie masz projektu to takie sparwy załatwi ci każdy porządny projektant.
Dostarczasz mu mapy geo, akt not, oświadczenie o prawie do dysponowania gruntem, wniosek i wydanie decyzji zabudowy, lub samą decyzję jesli masz. i wioo

Wszystkiego nie załatwi ci żaden człowiek bo będą potrzebne twoje dane: nr dowodu, nr aktu, dane włascicieli gruntu, podpisy własnoręczne.

Chyba ze komuś zaufasz i popodpisujesz czyste świstki i później człowiek który się tym zajmuje powypełnia we właściwym czasie i organach urzędowych.

Zwykle projektanci oddają ci komplet projektów i pozwolenie na budowę. Ty tylko po 14 dniach idziesz do UM (na samej górze po lewo) aby decyzje o pozwolenie na budowę uprawomocnić. Rejestrujesz dziennik budowy (też tam), zgłaszasz rozpoczęcie robót (na parterze po prawo) tam podbija ci rozpoczecie robót. i po 7 dniach możesz wchodzić na budowę.
Później to już tylko zapierdziel i nieprzespane noce oraz słuchanie żony co by to ona zmieniła w projekcie na lepsze.
Pozdr
A JA BYŁAM PEWNA,ŻE TO ZAŁATWIA SIĘ W STAROSTWIE A NIE W URZĘDZIE MIASTA
Gość

Postautor: Gość » 22 kwietnia 2011, 08:27

i dobrze byłaś pewna. Pozwolenie na budowę domu wydaje starostwo powiatowe a nie urząd miasta
Gość

Postautor: Gość » 22 kwietnia 2011, 08:29

Anonymous pisze:i dobrze byłaś pewna. Pozwolenie na budowę domu wydaje starostwo powiatowe a nie urząd miasta

hehe, Figofago, jak załątwisz WSZYSTKIE papiery w 6 tygodni, to mercedesa Ci kupię, hehe
Ułatwię Ci na tyle, że nie musisz zgłaszać rozpoczęcia budowy, wystarczy mi do wglądu BP z klauzulą ostatecznosci. hehe
Gość

Postautor: Gość » 22 kwietnia 2011, 08:30

oczywiscie przed 6 miała być 1 czyli 16 tygodni
Gość

Postautor: Figofago » 22 kwietnia 2011, 11:25

Anonymous pisze:
Anonymous pisze:i dobrze byłaś pewna. Pozwolenie na budowę domu wydaje starostwo powiatowe a nie urząd miasta

hehe, Figofago, jak załątwisz WSZYSTKIE papiery w 6 tygodni, to mercedesa Ci kupię, hehe
Ułatwię Ci na tyle, że nie musisz zgłaszać rozpoczęcia budowy, wystarczy mi do wglądu BP z klauzulą ostatecznosci. hehe

Poprawiłem sie kolego na 16 tyg

Co do UM to tak z przyzwyczajenia mówie bo kiedys to wszystko było w jednym budynku. Jednak w UM załatwiasz Decyzję o warunkach zabudowy czy też wypis lub wyrys.

Nie czepiajcie sie, tylko pomóżcie potrzebującej.
Figofago

Następna

Wróć do Koło