Poczta zaloguj się przez facebooka
Login:
Hasło:
Przypomnij hasłoZapamiętaj mnie

slodki smak dziecinstwa...

slodki smak dziecinstwa...

Postautor: rita_00 » 2 listopada 2008, 00:37

jakie slodycze kojarza sie Wam z dziecinstwem?
ja do dzis pamietam smak gumy do zucia Donald i Turbo...nie do zapomnienie, juz chyba ich nie produkuja...a szkoda :/
rita_00

Re: slodki smak dziecinstwa...

Postautor: YANKEE DOODLE » 2 listopada 2008, 01:48

rita_00 pisze:jakie slodycze kojarza sie Wam z dziecinstwem?
ja do dzis pamietam smak gumy do zucia Donald i Turbo...nie do zapomnienie, juz chyba ich nie produkuja...a szkoda :/

widze ze mamy podobne wspomnienia:) taak turbo to byl klasyk i szał, sam mialem chyba z 400 obrazkow; dorzucilbym jeszcze balonową gumę hubba-bubba oraz takie wielkie lizaki roznokolorowe i przezroczyste wielkosci głowy
YANKEE DOODLE

Postautor: kiler530 » 2 listopada 2008, 07:50

Kiedyś były takie super orenżadki w takich przezroczystych małych torebkach do tego dostawało sie słomke super smakowało. Orenżada w szklanych butelkach super smakowały a smak co mi to bardzo przypomina jest napók nagowany lift o smaku orenżady tanie to jest z 2 zł ale smak dzieciństwa nie przelicza sie na pieniądze.
kiler530

Postautor: etana27 » 2 listopada 2008, 10:00

Pamietam dropsy w rolkach, oranżade w woreczku, podróbki gum mamby one nazywały sie MAOAM, gumy turbo, chabel miałam nawet album gdzie wklejało sie naklejki z tych gum, donaldówki. Lizaki Hity nie wiem czy jeszcze są. Oranżada w buelcez kepselkiem z takim żółtym napisem.

O rany jak to bylo dawno temu!!
etana27

Postautor: Gość » 2 listopada 2008, 12:41

Oranżada która strzelała na języku, andruty, guma turbo
Gość

Postautor: Gość » 2 listopada 2008, 12:49

Lizaki Hity, rany jakie one były fantastyczne. Jeden to zawsze było za mało ;)
Mi się jeszcze z dzieciństwem łączą: guma do żucia w kulkach. Te kolorowe kulki każda pakowana osobno. Wafelki Kukuruku z peweksu ;) , oranżada w proszku. I coś czego smaku się już nie podrobi. Kupowany w sklepie na wagę blok :) Cud miód. Przepyszne to było.
Gość

Postautor: Gość » 2 listopada 2008, 15:15

aaa oranzada w proszku :) a gumy turbo sa do tej pory, ostatnio kupilem sobie w nonstopie na zatorzu... oj duzo by pisac o slodyczach ktore byly wtedy... nawet paczki inaczej smakowaly, a jak cieszyly... tego sie nie da zapomniec :)
Gość

Postautor: Gość » 2 listopada 2008, 15:26

dziecinstwo kojarzy mi sie z watą cukrową (kiedys mozna bylo kupic zawsze na ulicy a dzisiaj chyba tylko jak jest cyrk albo karuzela) i goframi (tez nie moge znalezc, kiedys byly powszechne jak budki z hot-dogami). Byla tez taka guma troche pozniej o nazwie Shock (szok?) czy cos
Gość

hiih

Postautor: Gość » 2 listopada 2008, 15:27

Gumy TURBO, DONALD, Lizaki gdzie na papierkach znajdowały się Smerfy :). Kiedyś były takie pyszne chipsy o smaku kurczaka, chyba miały biało niebieskie opakowanie, teraz jest podobne złociste opakowanie i pikantny smak kurczaka no ale to nie to samo tamte są niezamopniane można było jeść i jeść i dziś już ich się nie znajdzie..
No i oczywiście co GRZEŚKI zawsze będą kojażyły sie z dzieciństwem jak babcia kupowała ;p a są do dziś i są przepyszne...
Oranżada w butelce hehe też pamiętam, albo i cola ..jak kto wolal :)
EHS, dawno to było ..
hehee jedyne co sie nie zminilo to: reklama sera almette czy jakoś tak ;p
Gość

Postautor: Gość » 2 listopada 2008, 15:29

Anonymous pisze: Byla tez taka guma troche pozniej o nazwie Shock (szok?) czy cos

Szoka nadal można kupić w niektórych sklepach. Chodzi o tę taką szkokowo kwaśną ;) Super one są
Gość

Postautor: Gość » 2 listopada 2008, 15:35

Anonymous pisze:
Anonymous pisze: Byla tez taka guma troche pozniej o nazwie Shock (szok?) czy cos

Szoka nadal można kupić w niektórych sklepach. Chodzi o tę taką szkokowo kwaśną ;) Super one są

dokladnie kwaskowata i chyba ma nadzienie w srodku
Gość

Postautor: Wieśniak » 2 listopada 2008, 15:46

FRUGO,
lizaki choopa-choops,
mleczko w tubce,
guma do żucia NINJA TURTLES,
guma Chabel,
guma Terminator z naklejkami,
Prince - polo (prawdziwe w srebrno-czerwonym opakowaniu 100 razy lepsze od dzisiejszego),
czekoladki TABLERONE,
Wieśniak

Postautor: Gość » 2 listopada 2008, 15:55

Wieśniak pisze:FRUGO,
lizaki choopa-choops,
mleczko w tubce,
czekoladki TABLERONE,

To wszystko nadal jest:)
Gość

Postautor: MasahikoOtsu » 2 listopada 2008, 16:08

hmm moje dziecinstwo kojarzy mi sie z batonami BOUNTY, cukierkami SKITTLES oraz M&M's, lizaki takie płaskie, okragle z wzorem kwiatka w srodku, do picia vibowit w proszku hehe i PLUSSZZSSZSZZ.., wafelki w czekoladzie TEATRALNE, lody BAMBINOO, wafel KUKU-RUKU, jeszcze takie lizaki do gwizdania z nutami na papierku
MasahikoOtsu

Następna

Wróć do Ogólna dyskusja