Poczta zaloguj się przez facebooka
Login:
Hasło:
Przypomnij hasłoZapamiętaj mnie

Dziecko na przednim siedzeniu w samochodzie

Dziecko na przednim siedzeniu w samochodzie

Postautor: Gość » 14 marca 2009, 20:47

Czy 6-letnie dziecko może podróżować w foteliku na przednim siedzeniu w samochodzie?
Gość

Postautor: Gość » 14 marca 2009, 20:50

6 - letnie w foteliku? Radzę poczytać trochę kodeks drogowy i dowiesz sie wiecej na temat wieku pasażera z przodu. Rany kto dał ci prawko!
Gość

Postautor: Gość » 14 marca 2009, 20:56

Od 12 lat.
Gość

Postautor: Gość » 14 marca 2009, 22:00

No właśnie przeczytaj sobie kodeks drogowy-wg niego dziecko w foteliku ochronnym do 12 lat można przewozić na przednim siedzeniu
Gość

Postautor: Gość » 15 marca 2009, 13:01

A dlaczego nie? Ja mam synka 6,5 lat i jeździ z przodu już jakiś dobry rok. Oczywiście na podkładce. Fakt jest bardzo duży, wygląda na jakieś 12 lat minimum. Wiele razy miała kontrolę policji i nie było żadnych zarzutów. Także jak najbardziej. Pozdrawiam wszystkich rodziców i kierowców.
Gość

Postautor: Gość » 15 marca 2009, 22:33

Anonymous pisze:A dlaczego nie? Ja mam synka 6,5 lat i jeździ z przodu już jakiś dobry rok. Oczywiście na podkładce. Fakt jest bardzo duży, wygląda na jakieś 12 lat minimum. Wiele razy miała kontrolę policji i nie było żadnych zarzutów. Także jak najbardziej. Pozdrawiam wszystkich rodziców i kierowców.
Ma 6.5 roku a wygląda na minimum 12?????? Może zastanów się co piszesz!
Gość

Postautor: kaaarolajnaaa » 15 marca 2009, 22:56

Anonymous pisze:6 - letnie w foteliku? Radzę poczytać trochę kodeks drogowy i dowiesz sie wiecej na temat wieku pasażera z przodu. Rany kto dał ci prawko!

rany, a z jakiego powodu ty się tak wściekasz! pani zapytała tylko czy można, chciała się po prostu dowiedzieć. nie pisze przecież że wozi dziecko z przodu i chce wiedziec co o tym sądzą inni. może nie ma kodeksu drogowego (ja też nie mam) wiec chce się dowiedzieć od LUDZI KTÓRZY SIĘ ORIENTUJĄ W TEJ SPRAWIE. zwykłe pytanie a ty już dostajesz ataku agresji. ŻAL MI TAKICH LUDZI JAK TY.
kaaarolajnaaa

Postautor: Gość » 15 marca 2009, 22:58

6,5 letnie dziecko może nawet prowadzić auto- do momentu, aż mendy nie zauważą!
Gość

Postautor: Gość » 15 marca 2009, 23:00

Anonymous pisze:6,5 letnie dziecko może nawet prowadzić auto- do momentu, aż mendy nie zauważą!
Dobre !Dobre!
Gość

Postautor: Gość » 15 marca 2009, 23:45

I tak naprawdę niczego się nie dowiedziałam.A te niektóre komentarze....Czy nie jest Wam szkoda czasu wypisywać bzdurne odpowiedzi!!!!
Gość

Postautor: kier » 16 marca 2009, 08:58

moim zdaniem mozna . zabronione jest przewozenie dziecka tylem do kierunku jazdy jesli pojazd wyposazony jest w poduszke powietrzna pasazera bez mozliwosci wylaczenia jej. w innych przypadkach mozna wozic (we foteliku oczywiscie)
kier

Postautor: Gość » 16 marca 2009, 11:14

Anonymous pisze:I tak naprawdę niczego się nie dowiedziałam.

Jak to nie? Wyraźnie napisano: może przewozić dziecko w foteliku.
Gość

Re: Dziecko na przednim siedzeniu w samochodzie

Postautor: Gość » 16 marca 2009, 11:51

Anonymous pisze:Czy 6-letnie dziecko może podróżować w foteliku na przednim siedzeniu w samochodzie?

Witam, zgodnie z prawem o ruchu drogowym możesz przewozić dziecko do 12 lat na przednim siedzeniu pod warunkiem że siedzi w foteliku. Jeżeli pojazd wyposażony jest w poduszkę powietrzną najlepiej cofnąć maksymalnie do tyłu fotel pasażera (to nie wynika już z prawa o ruch drogowym lecz z zaleceń producentów aut). Zabronione natomiast jest przewożenie dziecka na przednim siedzeniu tyłem do kierunku jazdy w aucie wyposażonym w poduszkę powietrzną dla pasażera.
Gość

Postautor: Gość » 16 marca 2009, 13:51

I bardzo dziękuję za konkretne odpowiedzi!!Pozdrawiam.
Gość

Postautor: Gość » 16 marca 2009, 13:54

Tylko pamiętaj, że w razie wypadku to miejsce pasażera z przodu jest najbardzoej niebezpieczne, najbezpieczniejsze jest za kierowcą.
Gość

Następna

Wróć do Konin