Poczta zaloguj się przez facebooka
Login:
Hasło:
Przypomnij hasłoZapamiętaj mnie

Gdzie można kupić narybek??

Gdzie można kupić narybek??

Postautor: Gość » 24 maja 2010, 23:46

Mam pytanie gdzie w koninie i okolicach można kupić narybek chodzi mi np o karpia albo
liny ewentualnie szczupaki i baczki jakie ceny ???

Z góry dziękuję i pozdrawiam..

Ps. trzeba sobie samemu coś zarybić bo inaczej to nigdzie sobie człowiek godnie
nie połapie bo tylko odławiają a nowych ryb nie wpuszczają i za co te składki opłacamy...
Gość

Re: Gdzie można kupić narybek??

Postautor: Gość » 25 maja 2010, 17:03

Anonymous pisze:Mam pytanie gdzie w koninie i okolicach można kupić narybek chodzi mi np o karpia albo
liny ewentualnie szczupaki i baczki jakie ceny ???

Z góry dziękuję i pozdrawiam..

Ps. trzeba sobie samemu coś zarybić bo inaczej to nigdzie sobie człowiek godnie
nie połapie bo tylko odławiają a nowych ryb nie wpuszczają i za co te składki opłacamy...

Sorry, ale co to są baczki?
Gość

Postautor: Gość » 25 maja 2010, 22:38

Jemu chodziło o bączki a bączki to inaczej karasie
Gość

Postautor: Gość » 26 maja 2010, 08:30

Anonymous pisze:Jemu chodziło o bączki a bączki to inaczej karasie

I tu pojawia się problem nie tylko z nazewnictwem u zwykłych ludzi , ale także wsród wędkarzy...
Należy zwrócić uwagę na dwa gatunki karasia: karasia pospolitego (carassius carassius -nasz rodzimy gatunek) i karasia srebrzystego (carassius gibello). Pojawia sie problem z przypisaniem do konkretnego gatunku określenia "bączek". Dla niektórych nie ma różnicy między karasiem pospolitym a srebrzystym.
Kiedyś, kiedy w Polsce nie było karasia srebrzystego nazwą "bączek" określano karsia pospolitego (naszego). Teraz jednak "bączek" to - niestety- określenie karasia srebrzystego.

Jeżeli chcesz zarybić "bączkiem" to mam nadzieję, że chodzi miałes na mysli naszego karasia Carassius carassius. Dlaczego? Jest to juz gatunek prawie wymarły - został wyparty właśnie przez karasia srebrzystego.
Karaś srebrzysty swoją eksapnsję zawdzcięcza niespotykanej płodności (składaja ikrę 2-3 razy do roku) i sposobowi rozmanżania u innych gatunków ryb (o tym niżej), a także możliwościom przetrwania w trudnych warunkach.
Kiedyś przeczytałem, że zimą potrafi wytworzyć w warunkach beztlenowych coś w rodzaju alkoholu. Dzięki temu nie zamarza i może przeżyć praktycznie w "kostce lodu" (kilka dni/ tygodni? w temp do -1 nie pamiętam książki).

Jeżeli zarybisz karasiem srebrzystym bdziesz miał duuuży problem. "Bączek" rozmnaża się przez gynogenezę.
Gynogeneza jest specyficzną odmianą partenogenezy spotykaną u niektórych płazińców, nicieni, pierścienic, ryb i płazów polegająca na indukowaniu rozwoju jaja przez plemniki innego gatunku bez procesu kariogamii. Plemniki jednak nie wnikają do komórki jajowej...
Skoro więc plemniki np. płoci, wzdręgi, lina itp nie zapładniają ikry - nie dochodzi do mutacji materiału genetycznego. 99% wylęgu to samice.
Gość

Postautor: Gość » 27 maja 2010, 08:54

Popytaj w gosławicach w gospodarstwie na lato mają materiał zarybiueniowy.
Gość

Postautor: Gość » 27 maja 2010, 22:27

pyta sie gosc gdzie kupic ryby a taki d***l bedzie mi mowil jak sie nazywaja rodzaje karasi
Gość

Postautor: Gość » 28 maja 2010, 00:58

Panowie ja wiem czym się różni karaś od karasia tylko nie o to chodzi...
Chciałem się dowiedzieć gdzie można kupić małe rybki a wy tu jakieś wykłady i
w ogóle.Chciałem wiedzieć jakie są ceny linów,karpi,szczupaków?
A chciałem bąki bo szybko rosną i jest ich masa a walka z takim 0,5kg to już jest niezła
frajda szczególnie na tyczkę...

PS. A jeśli chodzi o bączki to jak na Władzimirowie biorą te wasze bączki to na brzegu
ramie w ramie jeden z drugim stoi i nikomu nie przeszkadza że nie są polski tylko żeby mięcho było....
Gość

Postautor: Gość » 28 maja 2010, 11:17

Anonymous pisze:Panowie ja wiem czym się różni karaś od karasia tylko nie o to chodzi...
A chciałem bąki bo szybko rosną i jest ich masa a walka z takim 0,5kg to już jest niezła

PS. A jeśli chodzi o bączki to jak na Władzimirowie biorą te wasze bączki to na brzegu
ramie w ramie jeden z drugim stoi i nikomu nie przeszkadza że nie są polski tylko żeby mięcho było....

Obywatelu, szukajcie a znajdziecie.
Gość

Postautor: Gość » 28 maja 2010, 11:35

Anonymous pisze:
Anonymous pisze:Panowie ja wiem czym się różni karaś od karasia tylko nie o to chodzi...

Obywatelu, szukajcie a znajdziecie.

A tak na poważnie wpisz w g**** to: pzw poznań materiał zarybieniowy. Poszukaj też tu: iagro narybek.
Bliżej nie znam miejsca, gdzie można kupić narybek. Kiedyś brałem z Gosławic i właśnie z Poznania.
Gość

Postautor: Gość » 28 maja 2010, 23:21

Sam mam 3 stawy. Powiem jedno - wybij sobie z głowy bączki. To nie jest prawda, że szybko rosną. Przykładowo karp czy amur rośnie prawie 2 razy szybciej.
Jeden staw nasadziłem tylko linem i bączkiem. Liny praktycznie nie istniały w tym stawie, bo karasie zrobiły mu taką konkurencję pokarmową, że lin musiał przejść - na popularną ostatnio w mediach - głodówkę. Przyrosty linów były minimalne. Karasi z kolei naprodukowało się tyle, że doszło do karłowacenia. Wpuściłem tam już około 20 większych szczupaków i 2 sumy, ale to niewiele pomogło, chociaż cieszyło oko jak szczupaki zaczynały ucztę;).
Nawet jeżeli nie zarybisz bączkami stawu, one i tak w jakiś sposób się w nim pojawią.
Gość

Postautor: Gość » 30 maja 2010, 20:53

jesli chcesz rybki male po prostu zapytaj sie jakiegos wedkarza czy by ci nie dal pare rybek
Gość

Postautor: Gość » 11 czerwca 2010, 12:36

W gospodarstwie w gosławicach
Gość

Sprzedaż ryb

Postautor: GR » 28 sierpnia 2010, 17:57

Przyjmuję zamówienia na narybek:
Karp
Amur
Tołpyga
dł od 2cm do 4cm 50gr szt
10cm 1,50gr szt