Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plImprezyWarsztaty z rozwoju osobistego dla kobiet

Warsztaty z rozwoju osobistego dla kobiet

uJAwnianie siebie

Dodano:
Warsztaty z rozwoju osobistego dla kobiet

Gdzie: Centrum Kultury i Sztuki w Koninie

Kiedy: 28 lutego, 1, 21, 22, 28 marca

 

Gdzie: Centrum Kultury i Sztuki w Koninie

Kiedy: 28 lutego, 1, 21, 22, 28 marca

 

Centrum Kultury i Sztuki w Koninie zaprasza serdecznie do udziału w II edycji warsztatów z rozwoju osobistego dla kobiet uJAwnianie siebie.

1. Jak przestać być w „niedoczasie” – warsztat dla zabieganych kobiet
termin: 28 lutego (sobota ), godz. 9.00 - 14.00

MOTTO: „Znamy mnóstwo sposobów na zabijanie czasu, ale jeszcze nikt nie wymyślił, jak go wskrzesić…”

Codzienne obowiązki i zadania wypełniają Ci po brzegi terminarz i dają o sobie znać niecierpliwym dzwonkiem telefonu w najmniej odpowiednim momencie? Twój poranny, dobry humor znika w pracy bez śladu na widok kaskady przypominaczy ustawionych w Outlooku „ku pamięci”? Po powrocie do domu z trudem rozpoznajesz drzwi lodówki oblepionej samoprzylepnymi karteczkami z adnotacją „pilne!”? Z wiarą w nadprzyrodzoną moc swoich dobrych chęci próbujesz jednocześnie nadrobić zaległości z pracy, spełnić oczekiwania rodziny i przyjaciół, być perfekcyjną panią domu i supermamą? Tak bardzo chciałabyś ze wszystkim zdążyć i nagle… padasz zmęczona na kanapę.
A gdzie CZAS DLA CIEBIE? Pomyślę o tym jutro – obiecujesz sobie z wiarą przed zaśnięciem i mozolnie przepisujesz wszystkie dzisiejsze priorytety na kolejny dzień, który… nie jest ani o godzinę dłuższy od poprzedniego. Brzmi znajomo?

ZAPRASZAMY wszystkie kobiety, które:
•    patrzą bezsilnie, jak czas przecieka im przez palce i czują się tym sfrustrowane,
•    wyspecjalizowały się w odkładaniu spraw na potem,
•    nie mogą pozbyć się zaległości,
•    są wiecznie zajęte i nie mają czasu na własne przyjemności,
•    odkładają realizację własnych marzeń na wolną chwilę, która nie nadchodzi,
•    pragną zmiany i są zdecydowane zawalczyć o nową jakość swojego życia.

*Dla uczestniczek warsztatu przewidziana jest możliwość umówienia się z prowadzącą na indywidualną sesję coachingową w niecodziennej, atrakcyjnej cenie.

Prowadzenie: Edyta Jagodzińska-Pawluk – certyfikowany Coach ACC ICF i CoachWise, trener biznesu i pasjonatka rozwoju osobistego, menedżer z blisko 8-letnim doświadczeniem zawodowym na różnych szczeblach zarządzania w branży medialnej. Współpracuje z organizacjami promującymi aktywność i przedsiębiorczość wśród kobiet i środowisk studenckich w Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu, m.in. z Klubem Kobiet Przedsiębiorczych, ZSP SGH w Warszawie, Studenckim Forum Business Centre Club, Centrum Integracji Społecznej we Wrocławiu. Bierze udział w licznych projektach festiwalowych i społecznych: PROGRESSteron, No Women No Art, Tydzień  Kobiet Sukcesu, Moda na pracę, Strefa Mamy.

2.  Obudź w sobie bizneswoman - i Ty możesz zostać właścicielką firmy
termin: 1 marca (niedziela), godz. 10.00 - 15.30

Jeśli zdecydowałaś się założyć firmę, chcesz ją prowadzić i budować, to wiedz, że właściciele biznesów przygotowują się gruntownie do takiego kroku. Rejestracja firmy to ostatni etap – ale co dzieje się wcześniej?
Jeśli chcesz się dowiedzieć i porozmawiać o tym, na co właściciele firm zwracają szczególną uwagę, poszukując pomysłów na firmę, co konkretnie robią, a czego się wystrzegają na etapie przygotowań, jakich błędów unikają, a jakie uznają za swój sukces i dlaczego, jakie narzędzia stosują do rozwinięcia pomysłu w koncepcję biznesową i jak wykorzystują je we własnym przedsięwzięciu - przyjdź na to seminarium oparte o doświadczenia przedsiębiorców i daj swojej przyszłej firmie szansę na zaistnienie na rynku.

Prowadzenie: Anna Kupisz-Cichosz  - przedsiębiorca, psycholog, coach, trener, ekonomista, właścicielka spółki Softway. Przewodnicząca Rady Nadzorczej Polskiego Stowarzyszenia Trenerów Biznesu i Coachingu. Ukończyła wiodącą na polskim rynku Szkołę Coachów Grupy Trop oraz Szkołę Trenerów Biznesu Grupy TROP akredytowaną przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Absolwentka autorskiego programu Grupy Trop „Trener Rozwoju Organizacji przyszłości” w ramach którego zrealizowała program coachingu grupowego. Specjalizuje się w pracy z kobietami, które chcą być niezależne finansowo i chcą budować własny biznes w oparciu o swoją pasję.

3. Rozbrajanie ciała, czyli praca z ciałem i głosem w stresie
termin: 21 marca (sobota), godz. 12.00 – 16.00
Nękający nas stres, to stres zachodzący nie tylko w naszej głowie. Cechą naturalną i ludzką jest wyrażanie emocji w mimice, postawie ciała, głosie. Gdy doświadczamy sytuacji stresujących, najczęściej napinamy przeponę, co skutkuje natychmiastowym spłyceniem oddechu, a z czasem powstaniem bloków mięśniowych, które usztywniają ciało i powodują, że przestaje być ono podatne na ruch i głębokie doświadczanie emocji, zwłaszcza tych trudnych.
Podczas tego warsztatu uczestniczki zostaną zapoznane ze skutecznymi i prostymi technikami rozładowywania napięcia zarówno na poziomie psychicznym, jak i fizycznym. Podstawowym celem będzie pogłębienie świadomości ciała poprzez pracę z technikami oddechowymi, lowenowskimi, trening mięśni głębokich, pracę z głosem oraz przekonaniami na temat własnej cielesności.

Prowadzenie: Paula Flores - psycholożka, trenerka oraz współzałożycielka Ośrodka Rozwoju Osobistego Psycha.styka. Systematycznie szkoli się warsztatowo m.in. w poznawczo-behawioralnym podejściu terapeutycznym oraz pracy z ciałem metodą Alexandra Lowena. W latach 2012 – 2014 pomysłodawczyni projektu „Rozbrajanie ciała, czyli praca z ciałem w stresie” – cykl warsztatów realizowanych m.in. w ramach ogólnopolskiej akcji „Re:akcja w depresji” organizowanej przez Ośrodek Psychoterapii Trzeci Biegun (Wrocław, Warszawa 2014). Na co dzień współpracuje z warszawską Strefą Wzrostu, Szpitalem Praskim oraz ośrodkiem szkoleniowym Lifefit.
Marzena Roguska - instruktor metody Josepha Pilatesa, tancerka współczesna i antropolog kultury, pomysłodawczyni projektu „Więcej tlenu" – cykl warsztatów oddechowych realizowanych m.in. w ramach ogólnopolskiej akcji „Re:akcja w depresji" , organizowanej przez Ośrodek Psychoterapii Trzeci Biegun (Wrocław 2013 r., Wrocław i Warszawa 2014 r.). Wiedzę i doświadczenie z zakresu technik pracy z ciałem stale pogłębia na warsztatach i szkoleniach, z których za najważniejsze uważa te prowadzone według metody Pilatesa, Feldenkraisa oraz psychoterapeutycznej pracy z ruchem. Współzałożycielka Ośrodka Rozwoju Osobistego Psycha.styka. Współpracuje z wrocławskim Ośrodkiem Psychoterapii Trzeci Biegun.

4. KOBIECOŚĆ – wizerunkowe triki, które sprawią, że świat będzie TWÓJ
termin: 22 marca (niedziela), godz. 12.00 – 16.00

Ubieranie się to potężne narzędzie komunikacji. Zupełnie nieświadomie swoim wyglądem wysyłasz wiele sygnałów. Znając ten magiczny kod, możesz w odpowiednim momencie, dostosowując ubiór, dodatki, makijaż i gestykulację skłonić kogoś do… tutaj sama dopowiedz, czego pragniesz – być może chcesz, żeby szefowa dała podwyżkę, Ten Właściwy wreszcie Cię zauważył, a może żeby mąż zaczął wynosić śmieci lub zrobił Ci masaż? Kuszące, prawda?
Oczywiście żadne buty czy sukienka nie zagwarantują Ci awansu, ani nie poćwiczą za Ciebie na siłowni, będą natomiast doskonałym WIZERUNKOWYM WSPARCIEM TECHNICZNYM!
Zapraszamy na spotkanie pełne humoru oraz zaskakujących, prostych i skutecznych rozwiązań, podczas którego poznasz język kolorów, wzorów, faktur i dodatków, bluzek, spodni i spódniczek… Dowiesz się, jak je nosić, żeby osiągnąć zamierzony cel. Jak ubrać się, aby sylwetka była idealna, co założyć do pracy lub na randkę, co zwraca uwagę mężczyzn – bo okaże się, że wcale nie jest to głęboki dekolt, ani minispódniczka. Porozmawiamy też o tym, jak po wyglądzie rozpoznać cechy i zamiary drugiej osoby…
Ten radosny warsztat daje energetycznego kopniaka, aby wziąć sprawy w swoje ręce a także wyglądać i czuć się wspaniale!

Prowadzenie: Magdalena Kamińska – socjolog komunikacji, trenerka wizerunku, specjalistka ds. strategicznego zarządzania garderobą – jak mówi o sobie.. Wszystkie jej szkolenia oparte są o liczne badania psychologów i antropologów oraz bazują na percepcji wzrokowej człowieka. Do magazynu Miasta Kobiet pisze felietony, które traktują kobiece dylematy z dystansem. Uczy studentów Wyższej Szkoły Bankowej psychologii ubioru i komunikacji. Od lat związana z Festiwalem Rozwoju Osobistego Kobiet PROGRESSteron podczas którego prowadzi bardzo popularne i nowatorskie kursy wizerunkowe.

5. Asertywność w związku, czyli jak znaleźć równowagę między uległością a agresją
termin: 28 marca (sobota), godz. 11.00 – 16.00

Zachowania agresywne, choć częściej przypisywane mężczyznom, nie są obce obu płciom. Kobiety z poczucia bezsilności albo odwrotnie – w celu prezentacji swojej siły, również bywają agresywne. Często z lęku przed tym, aby nie być zdominowaną, same próbują podporządkować sobie partnera. Proces ten albo się udaje i kobieta często traci do mężczyzny szacunek, albo rozpoczyna się próba sił i ciągłe przeciąganie liny, które bardziej przypomina ring niż partnerski związek.
Uległość pozornie ułatwia funkcjonowanie w relacji, jednak jest to korzyść krótkotrwała i okupiona wysoką ceną. Kobieta nie stawiając mężczyźnie żadnych granic lub pozwalając mu je przekraczać, traci szacunek do samej siebie, żyje w permanentnym poczuciu krzywdy, często rodzi się w niej frustracja i złość na samą siebie.
Niestety żadna z tych postaw nie pomaga w budowaniu związku opartego na szacunku i miłości. Asertywność, zdrowe określanie swoich granic i szanowanie granic partnera to umiejętności, których jednak można się nauczyć.

Na warsztacie uczestniczki będą miały szansę przyjrzeć się, które zachowania częściej goszczą w ich związku oraz jakie konsekwencje mają strategie przyjmowane przez obojga partnerów. Poszukają również odpowiedzi na pytania, czym są dla nich ich własne granice, czy wiedzą, w którym miejscu decydują się je postawić, na co się godzą, a na co nie ma w nich zgody, czy stawianie granic jest równoznaczne z ich skuteczną obroną, i w końcu, jak szanować uczucia, potrzeby i opinie partnera, nie działając jednocześnie wbrew sobie.
Jeżeli szukasz odpowiedzi na powyższe pytania, a Twoim celem jest zdobycie umiejętności działania z szacunkiem dla siebie samej i swojego partnera, zapraszamy na warsztat.

Prowadzenie: Karolina Szopińska - certyfikowana psychoterapeutka, trenerka rozwoju osobistego, coach i właścicielka Pracowni Rozwoju. Prowadzi psychoterapię indywidualną osób dorosłych i par oraz grupy terapeutyczne. Jest autorką i realizatorką warsztatów rozwoju osobistego dla kobiet, dotyczących poczucia własnej wartości, zarządzania emocjami i budowania relacji. Współpracuje z organizacjami w zakresie prowadzenia szkoleń, a jako coach pracuje z kadrą managerską średniego i wyższego szczebla. Szczególnie jednak bliska jest jej praca z kobietami - w swojej praktyce psychoterapeutycznej towarzyszy im w poznawaniu samych siebie oraz w budowaniu zdrowych relacji.

Informacje dotyczące opłat i zasad udziału znajdują się w Regulaminie warsztatów na www.ckis.konin.pl  
Zgłoszenia przyjmuje Paulina Pachulska:  tel. 63 243 63 50/51,
e-mail: p.pachulska@ckis.konin

Warsztaty z rozwoju osobistego dla kobiet
Czytaj więcej na temat:warsztaty, kobieta, rozwój, CKiS
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole