Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plOferty pracySpecjalista ds. rozwoju i rozliczeń źródeł OZE

Oferta pracy

Specjalista ds. Operacji Handlowo-Technicznych

Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie zajmować się  ogólnie pojętą tematyką OZE w zakresie wykonanej i planowanej  produkcji przez źródła wytwórcze OZE obsługiwane przez Spółkę oraz przepisami prawa z tym związanymi.

Główne obowiązki:

  • Monitoring zmian w ustawodawstwie polskim oraz dyrektyw i rozporządzeń unijnych w zakresie sektora wytwarzania źródeł OZE, rynku energii i rynku mocy,
  • Wdrażanie i ocena wpływu na działalność ZE PAK SA wprowadzanych zmian w regulaminach rynku energii, w tym w szczególności w regulacjach stosowanych przez Operatora Systemu Przesyłowego (OSP),
  • Rozliczanie produkcji i sprzedaży źródeł OZE, w tym tworzenie i wykonywanie zestawień statystycznych dla sprzedaży i produkcji energii elektrycznej ze źródeł OZE, oraz obsługa i proponowanie zapisów  dla umów związanych ze sprzedażą energii elektrycznej i Gwarancji Pochodzenia pochodzących z tych źródeł,
  • Obsługa sprzedaży produktów powiązanych ze źródłami OZE,
  • Obsługa korespondencji z instytucjami, w tym w szczególności z  OSP  i URE związanych z produkcją energii przez źródła OZE,
  • Prowadzenie sprawozdawczości dla URE, ARE, GUS i innych urzędów związanych z produkcją źródeł OZE,
  • Koordynacja i nadzór compliance nad realizacją obowiązków ustawowych dla instalacji OZE wynikających z w szczególności z Ustawy Prawo Energetyczne  oraz z Ustawy o  Odnawialnych Źródłach Energii,
  • Koordynacja i nadzór nad realizacją obowiązków wynikających z rozporządzenia  REMIT,
  • Koordynacja i nadzór nad realizacją przez departament odpowiedzialny za handel energią zadań wynikających z umów zawartych przez Spółki OZE,
  • Prowadzenie uzgodnień i wymiana informacji  z komórkami wewnętrznymi ZE PAK SA a także zewnętrznymi kontrahentami i instytucjami w obszarach związanych z działaniami handlowymi dot. źródeł OZE w departamencie odpowiedzialnym za handel energią,
  • Uczestniczenie w kreowaniu i wdrażaniu nowych rozwiązań formalno-prawnych i organizacyjnych  związanych z funkcjonowaniem instalacji OZE na rynku energii,
  • Prowadzenie dokumentacji związanej z instalacjami OZE,
  • Prognozowanie produkcji źródeł OZE .

Wymagania:

  • Wykształcenie - wyższe, preferowane: administracyjne ( lub powiązane z prawem), ekonomiczne  lub techniczne,
  • Bardzo dobra znajomość programu pakietu MS EXCEL,
  • Podstawowa wiedza w zakresie administracji publicznej oraz umiejętność w zakresie czytanie ze zrozumieniem ustaw i rozporządzeń dotyczących sektora energetycznego,
  • Umiejętność konstruowania jasnych odpowiedzi pisemnych na otrzymywaną korespondencję,
  • Umiejętność prognozowania i wyciągania wniosków ze zdarzeń przeszłych,
  • Obowiązkowość, rzetelność i terminowość wykonywanych prac, umiejętność pracy w zespole,
  • Mile widziana znajomość j. angielskiego w mowie i piśmie,

Oferujemy:

  • Możliwość zawarcia  umowy na czas nieokreślony,
  • Możliwość zdobycia cennego doświadczenia,
  • Odpowiednio dostosowane miejsce pracy do wykonywanych zadań,
  • Szkolenia podwyższające kwalifikacje, w tym możliwość uzyskania certyfikatu pozwalającego obsługiwać systemy transakcyjne Towarowej Giełdy Energii S.A.

Podania należyzłożyć do 31.05.2024r. w formie papierowej w Dziale Kadr ZE PAK SA przy ulicy Kazimierskiej 45 62-510 Konin (Budynek C, pokój 4,5) lub elektronicznie - szymanska.eliza@zepak.com.pl

O warunkach umowy, kandydat  będzie poinformowany na rozmowie.

Prosimy o zapoznanie się z Klauzulą informacyjną dot. kandydatów do pracy:

Formularz inf. o przetwarzaniu danych osobowych kandydatów:

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole