Zablokowana DK25 w kierunku Kalisza przez ciężarówkę w rowie. Ruch wahadłowy w miejscowości Główiew. Utrudnienia ok. 1h.

LM.plSportNajlepsi jeźdźcy Wielkopolski rywalizowali w Koninie

Najlepsi jeźdźcy Wielkopolski rywalizowali w Koninie

Łukasz Woźniak z KJ Morena Sieraków Gałowo na koniu Mars wygrał Jeździeckie Mistrzostwa Wielkopolski Seniorów w skokach przez przeszkody. W niedzielę wyłoniono również zwycięzców kategorii juniorów oraz kuców.

Niedzielne finały kończyły dwudniowe zmagania jeździeckie na konińskich błoniach. Najważniejszy konkurs – seniorów – wygrał Łukasz Woźniak na koniu Mars, który o 0,31 pkt. wyprzedził drugą w klasyfikacji Katarzynę Witkowską na koniu Annchen 11. Na najniższym stopniu podium uplasował się Maciej Charliński na koniu Bronco Van De Veldmolen.

Rywalizację juniorów wygrał Wiktor Szała z KJ Agro-Handel Śrem, który startował na koniu Landos 0027. W kategorii kuce 60 najlepsza okazała się Dominika Henzel na koniu Bello, a w kategorii kuce 80 – Paulina Głowacz na koniu Nokia.

W niedzielę na konińskich błoniach zaprezentowała się również Grupa Apolinarski, wykonująca kaskaderskie pokazy konne. Podobnie, jak w sobotę, oglądać można również było pokazy psów.