LM.plSportKolarskie sukcesy w Mistrzostwach Wielkopolski i zawodach w Kole

Kolarskie sukcesy w Mistrzostwach Wielkopolski i zawodach w Kole

Mateusz Kostański, Jacek Swędrowski i Konrad Waliniak to zawodnicy KLTC Konin, którzy w ostatnim czasie zwyciężali podczas kolarskich imprez w regionie.

Kostański w ubiegły piątek wziął udział w Mistrzostwach Wielkopolski. Wyścig ze startu wspólnego odbywał się na piętnastokilometrowej pętli, którą zawodnicy pokonywali pięciokrotnie. Na mecie jako pierwszy zameldował się reprezentant KLTC Konin, wyprzedzając Mateusza Jakubasza z Koźminianki Koźminek i zostając mistrzem Wielkopolski w kategorii junior młodszy.

Kostański bezkonkurencyjny był również w niedzielnym kryterium o Srebnrą Szprychę, które odbyło się w Kole. Juniorzy młodsi mieli do pokonania dwanaście okrążeń po 1800 m i co trzecie okrążenie otrzymywali punkty. Koninianin zdobył maksymalną liczbę 20 punktów i z przewagą aż jedenastu oczek nad drugim Piotrem Klimkowskim z TKK Pacyfic Toruń zwyciężył w kolskim wyścigu. Bardzo dobre czwarte miejsce zajął również Jakub Laskowski.

Podczas tych samych zawodów, ale w kategorii masters startował Jacek Swędrowski. Zawodnik KLTC Konin zdobył piętnaście punktów i ten wynik zapewnił mu również pierwsze miejsce w wyścigu. Na drugim miejscu ze stratą dwóch oczek znalazł się kolanin – Jacek Walczak.

Złoto w miniony weekend wywalczył również reprezentant KLTC Konin w kategorii żak – Konrad Waliniak. Koninianin rywalizował w trzyetapowym wyścigu kolarskim. W pierwszym etapie na dystansie 15,7 km Waliniak był na piątym miejscu. Drugą część wyścigu o długości 15 km koninianin zakończył już na trzeciej pozycji, a ostateczne zwycięstwo dała mu dobra jazda w trzecim etapie na dystansie 14 km, którą Konrad Waliniak wygrał.