LM.plSportDrugi sparing, druga wygrana. Medyk POLOmarket nie zwalnia

Drugi sparing, druga wygrana. Medyk POLOmarket nie zwalnia

Olimpia Cluj Napoca, mistrz Rumunii, to drugi zespół, który pokonały piłkarki Medyka POLOmarket Konin podczas obozu przygotowawczego w Słowenii.

Gdyby to nie był obóz, lecz prawdziwy turniej eliminacyjny, koninianki byłyby już bardzo blisko awansu do 1/8 Ligi Mistrzyń. Na to trzeba będzie jednak poczekać do początku sierpnia. Na razie medyczki szlifują swoją formę w Słowenii. Idzie im to bardzo dobrze - po pierwszym zwycięstwie 3:0 nad Ĺ˝NK Pomurje piłkarki mistrza Polski pokonały mistrza Rumunii Olimpię Cluj Napoca.

Rumunki to również uczestniczki Ligi Mistrzyń, a do turnieju kwalifikacyjnego losowane były z pierwszego, czyli lepszego od Medyka POLOmarket, koszyka. Mimo tego koninianki pokonały dziś rywalki 4:0. W piętnastej minucie wynik otworzyła Natalia Chudzik. Trzynaście minut później było już 2:0 za sprawą Aleksandry Sikory, a wynik pierwszej części gry ustaliła w 37. minucie Patrycja Balcerzak. W drugiej odsłonie starcia padł tylko jeden gol - w 86. minucie do siatki Olimpii trafiła Katarzyna Daleszczyk.

Zespół Romana Jaszczaka czeka jeszcze jeden mecz kontrolne podczas obozu w Słowenii. W najbliższą środę koninianki zagrają z austriackim FSK St. Pölten-Spratzern.

Medyk POLOmarket Konin: Anna Szymańska (46' Karina Kałużna) - Dagmara Grad (46' Paulina Zawiślak), Radoslava Slavcheva (46' Nikoleta Nikolić), Gabriela Grzywińska, Maria Ficzay, Patrycja Balcerzak, Katarzyna Daleszczyk, Aleksandra Sikora (75' Katarzyna Gozdek), Jelena Sturanović (46' Anna Gawrońska), Natalia Chudzik, Agata Tarczyńska.