LM.plSportBłaszczak rozruszał Górnika, cztery gole w Strzałkowie

Błaszczak rozruszał Górnika, cztery gole w Strzałkowie

Ostatni sparing w letnim okresie przygotowawczym mają za sobą piłkarze Górnika Konin. W Strzałkowie biało-niebiescy pokonali tamtejszego Polanina.

Inauguracja sezonu IV ligi w wykonaniu Górnika przesunięta została na 11 sierpnia, przez co sztab szkoleniowy koninian zdecydował się na jeszcze jeden mecz kontrolny na tydzień przed spotkaniem z SKP Słupca. Rywalem biało-niebieskich był wicemistrz konińskiej klasy okręgowej - Polanin Strzałkowo.

Drużyna ze Strzałkowa przegrywała już wysoko podczas letniego okresu przygotowawczego z SKP Słupca, czy LKS Ślesin, ale z Górnikiem przez długi czas potrafiła utrzymać remis. W pierwszej połowie koninianie grali bardzo niemrawo i na murawie niewiele się działo. Dobrą sytuację stworzył sobie Łukasz Pietrzak, ale zamiast podawać zdecydował się na strzał. Po drugiej stronie boiska w sytuacji sam na sam piłkę spod nóg piłkarza Polanina wygarnął Dawid Kołodziejczak.

- Graliśmy śpiąco, wolno, przewidywalnie. Przeciwnik dobrze się ustawiał i wszystkie nasze akcje niszczył w zarodku - oceniał po meczu tę część spotkania trener Górnika Konin Damian Augustyniak.

Pod koniec pierwszej połowy boisko z powodu urazu opuścić musiał Bartosz Maślak. W jego miejsce na placu gry pojawił się Mateusz Augustyniak. Po przerwie weszli również Paweł Błaszczak i Kamil Krzyżanowski i gra zaczęła praktycznie toczyć się do jednej bramki. Piękny popis skuteczności w polu karnym dał Paweł Błaszczak, który zakończył mecz z czterema golami na koncie. - Fajnie, że Paweł strzelił cztery bramki, ale niech sobie zostawi coś jeszcze na ligę - komentował po końcowym gwizdku Damian Augustyniak.

Pierwszy gol padł w 51. minucie. Dośrodkowanie z prawej strony boiska na długim słupku głową zamknął Paweł Błaszczak. Trzy minuty później było już 2:0, tym razem napastnik Górnika wykończył podanie Macieja Adamczewskiego. Hat-tricka Błaszczak skompletował w 79. minucie, a wynik ustalił cztery minuty przed końcowym gwizdkiem po podaniu Mateusza Augustyniaka. Górnik zwyciężył 4:0.

Był to ostatni mecz koninian podczas letniego okresu przygotowawczego. - Sparingi były udane, większość rozstrzygaliśmy na swoją korzyść. Cały czas się zgrywamy, szlifujemy swoją dyspozycję. Mam nadzieję, że sezon rozpoczniemy od wysokiego C - ocenia szkoleniowiec Górnika.

Pierwszy mecz w nowym sezonie IV ligi biało-niebiescy rozegrają 11 sierpnia w Słupcy, mierząc się z tamtejszym SKP.

Górnik Konin: Dawid Kołodziejczak (46' Hubert Rachubiński) - Marcin Stryganek (46' Kamil Krzyżanowski), Dawid Śnieg, Maciej Rojewski, Sebastian Maciejewski, Krystian Robak, Bartosz Kowalski (46' Bartosz Modelski), Maciej Adamczewski, Bartosz Maślak (31' Mateusz Augustyniak), Łukasz Pietrzak (58' Wiktor Zasada), Wiktor Zasada (46' Paweł Błaszczak).