LM.plSportCztery gole w dwadzieścia minut. Górnik wygrał w Kępnie

Cztery gole w dwadzieścia minut. Górnik wygrał w Kępnie

Nie do zatrzymania są jak na razie piłkarze Górnika Konin. W trzecim meczu w sezonie biało-niebiescy zanotowali trzecie zwycięstwo, ogrywając w Kępnie tamtejszą Polonię 3:1.

Tydzień temu zespół Damiana Augustyniaka przez długi czas męczył się z beniaminkiem IV ligi - Rawią Rawicz. Wyjazd do Kępna na mecz z innym debiutantem w IV lidze był kolejną niewiadomą, z którą musieli poradzić sobie piłkarze Górnika.

Przez ponad 70 minut koninianie z Polonią poradzić sobie nie umieli. Przez ten czas na boisku utrzymywał się remisowy, bezbramkowy rezultat. Stan rzeczy w 71. minucie zmienił Łukasz Pietrzak, dając prowadzenie Górnikowi. Nieco ponad dziesięć minut później na 2:0 podwyższył Bartosz Kowalski. W doliczonym czasie gry trzecią bramkę dołożył Maciej Adamczewski. Gdy wydawało się, że na tym zakończy się mecz, gospodarze nieoczekiwanie zdobyli honorowego gola. W czwartej minucie doliczonego czasu gry na 1:3 trafił Marcin Gruszka.

To nie zmieniło jednak faktu, że Górnik wygrał trzeci mecz w bieżącym sezonie i wciąż ma komplet punktów na koncie. Biało-niebiescy zajmują drugie miejsce w tabeli za Obrą Kościan, a przed Białym Orłem Koźmin Wlkp. Oba te zespoły mają w dorobku również po dziewięć punktów. W przyszłym tygodniu zespół Damiana Augustyniaka podejmować będzie Dąbroczankę Pępowo.