LM.plSportPowtórki ze Sztormem nie było, Medyk liderem

Powtórki ze Sztormem nie było, Medyk liderem

Dodano: , Aktualizacja: , Żródło: LM.pl

Jedna bramka wystarczyła piłkarkom Medyka POLOmarket Konin do odniesienia zwycięstwa nad drużyną GOSiR Piaseczno. Decydujące trafienie zdobyła Aleksandra SIkora.

Starcie z zespołem z Piaseczna miało być dla koninianek formalnością, ale przez większość czasu mecz przypominał ten ze Sztormem Gdańsk. Medyczki musiały mierzyć się ze skomasowaną obroną przyjezdnych i przez wiele minut nie potrafiły poważnie zagrozić bramce rywalek. Gdy już natomiast udawało się oddać strzał, na posterunku stała bramkarka przeciwnej drużyny.

W przeciwieństwie jednak do meczu ze Sztormem, w spotkaniu z GOSiR medyczkom udało się przedrzeć przez podwójne zasieki i zdobyć gola. Wynik w 26. minucie otworzyła niezawodna Aleksandra Sikora, wykorzystując prostopadłe zagranie za plecy obrończyń z Piaseczna. W kolejnych minutach skrzydłowa Medyka POLOmarket miała jeszcze dwie kolejne okazje do podwyższenia wyniku, ale najpierw nie trafiła w światło bramki, a następnie jej strzał świetnie zatrzymała Daria Granowska.

Bramkarka z Piaseczna po raz kolejny okazała się bohaterką swojej drużyny w 54. minucie, gdy w pięknym stylu sparowała uderzenie z dystansu Patrycji Balcerzak. W drugiej połowie medyczki nadal bezskutecznie ostrzeliwały bramkę GOSiR. Podobnie, jak w meczu ze Sztormem mogły jednak również same stracić gola. W 86. minucie wybicie z połowy GOSiR dotarło do niepilnowanej Anny Ciupińskiej, ale znów swój zespół uratowała Anna Szymańska, zatrzymując strzał w sytuacji sam na sam. Do końcowego gwizdka rezultat nie uległ już zmianom i medyczki zwyciężyły 1:0.

W innych sobotnich meczach Ekstraligi Górnik Łęczna niespodziewanie przegrał z AZS PWSZ Biała Podlaska 0:1, a Zagłębie Lubin pokonało 3:0 Olimpię Szczecin. Takie rezultaty oraz wygrana medyczek sprawiły, że koniński zespół po piątej kolejce został liderem tabeli. Drużyna Romana Jaszczaka ma na koncie trzynaście punktów, tyle samo co Zagłębie i trzy oczka przewagi nad Górnikiem. Kolejny mecz koninianki zagrają już w środę, podejmując AZS Wrocław.

Medyk POLOmarket Konin: Anna Szymańska - Dagmara Grad, Radoslava Slavcheva, Maria Ficzay (61' Gabriela Grzywińska), Nikoleta Nikolić, Patrycja Balcerzak, Natalia Chudzik, Agata Tarczyńska (46' Paulina Dudek), Aleksandra Sikora, Katarzyna Daleszczyk, Anna Gawrońska (78' Jelena Sturanović).