Wybory 2024: Trzecia siła w Radzie Miasta. Obywatele Konina zarejestrują stowarzyszenie

LM.plSportKonińskie siatkarki rozpoczęły sezon od wygranej

Konińskie siatkarki rozpoczęły sezon od wygranej

KTPS Konin rozpoczął w sobotę III-ligowe zmagania. Pierwszym rywalem siatkarek z Konina był Amber Kalisz.

Na inaugurację ligi koninianki musiały mierzyć się z zespołem z Kalisza. Siatkarkom KTPS po wyrównanym boju udało się jednak wygrać z kaliszankami po raz pierwszy w swojej historii.

Już pierwszy set zwiastował, jak będzie wyglądać całe spotkanie. Koninianki wypracowały sobie w nim sporą przewagę, Amber zdołał jednak odrobić straty, a o zwycięstwie decydowały ostatnie punkty. Lepszą końcówkę zaliczyły siatkarki z Konina, zwyciężając 25:23. Drugi set należał zdecydowanie do kaliszanek. KTPS zdobył w nim zaledwie dziesięć oczek.

Koninianki zrewanżowały się w trzeciej części spotkania, wygrywając 25:16. Gdy zwycięstwo było na wyciągnięcie ręki, Amber zdołał ponownie wyrównać stan meczu. Po zaciętym czwartym secie, wygranym przez kaliszanki 26:24, było 2:2. Piąty set, również bez znaczącej przewagi, KTPS wygrał 15:13, ostatecznie zwyciężając w całym spotkaniu 3:2.

Po pierwszej kolejce drużyna trenera Macieja Sypniewskiego zajmuje drugie miejsce w tabeli grupy B III ligi z dorobkiem dwóch oczek. Kolejne spotkanie koninianki rozegrają za tydzień, mierząc się w Słupcy z tamtejszym SPS.

KTPS Konin: Julita Nalewska, Alina Kacprzak, Anna Mójta, Kinga Głydziak Vel Jóźwiak, Katarzyna Musidlak, Malwina Izydorczyk, Wiktoria Szklarek, Arnika Olejnik, Julia Grochowska, Marta Laskowska, Sara Majkowska.