LM.plSportSKP wygrał po raz pierwszy. Cztery gole w Racocie

SKP wygrał po raz pierwszy. Cztery gole w Racocie

Pierwsze zwycięstwo w sezonie, dopiero w dziewiątej kolejce, zanotował zespół SKP Słupca. Drużyna Wojciecha Henke pokonała na wyjeździe PKS Racot.

Bardzo długo na pierwsze trzy punkty musieli czekać piłkarze i kibice SKP Słupca. W pierwszym ośmiu spotkaniach słupczanie strzelili łącznie pięć bramek, a w dziewiątym, wygranym niemalże podwoili ten dorobek, zdobywając aż cztery gole.

Dwa z tych trafień na swoje konto zapisał Piotr Witowski. Piłkarz SKP otworzył wynik meczu w dziesiątej minucie, a następnie siedem minut później podwyższył na 2:0. Trzeci gol padł jeszcze przed przerwą - w 38. minucie na 3:0 trafił Jakub Jóźwiak. Wynik starcia ustalił w samej końcówce spotkania Tomasz Jarecki. SKP pokonał PKS 4:0.

Dzięki wygranej słupczanie awansowali na dwunaste miejsce w tabeli z dorobkiem ośmiu oczek (nie wszystkie mecze zostały jednak jeszcze rozegrane). W przyszły weekend SKP podejmie Piasta Kobylin.