LM.plSportOlimpia nie dała rady zaskoczyć. Honorowy gol Zborowskiego

Olimpia nie dała rady zaskoczyć. Honorowy gol Zborowskiego

Polonia 1912 Leszno okazała się zbyt silna dla Olimpii Koło i pokonała piłkarzy Tomasza Mikusika na ich własnym terenie 3:1.

Kolanie w ramach dziewiątej kolejki podejmowali jeden z czołowych zespołów IV ligi. Mecz rozpoczął się po myśli Olimpii, ale ostateczne zwycięstwo należało do gości.

W 30. minucie, jak się później okazało honorowego gola strzelił Filip Zborowski. Polonia 1912 odpowiedziała bardzo szybko, bo już pięć minut później. Wyrównujące trafienie zaliczył Bogumił Ceglarek. Na kolejne gole trzeba było poczekać do drugiej odsłony starcia. W 60. minucie prowadzenie zespołowi z Leszna dał Artur Krawczyk. Wynik na 3:1 w 80. minucie ustalił natomiast Jędrzej Wydmuch.

Była to szósta porażka kolan w bieżącym sezonie. Olimpia pozostała na piętnastym miejscu w tabeli IV ligi (może jeszcze jednak spaść po dziewiątej kolejce na ostatnią pozycję, jeżeli swój mecz wygra Orzeł Mroczeń). W przyszły weekend kolanie zmierzą się na wyjeździe z Victorią Września.