LM.plSportPięć startów, pięć medali. Julia Wróbel pływała w Szczecinie

Pięć startów, pięć medali. Julia Wróbel pływała w Szczecinie

Cztery złote krążki i jeden srebrny przywiozła zawodniczka Iskry Konin - Julia Wróbel - z III Międzynarodowego Meetingu Pływackiego Floating Arena Cup w Szczecinie.

Dwudniowe zawody okazały się dla koninianki naprawdę udane. Julia startowała na pięciu dystansach i na wszystkich wywalczyła medale, z czego cztery kończyła na najwyższym stopniu podium. Pierwszego dnia pływaczka Iskry Konin zwyciężyła w starcie na 50 m stylem dowolnym (poprawiając jednocześnie swój rekord życiowy) oraz na 100 m stylem motylkowym.

Drugi dzień zawodów rozpoczął się od dwóch kolejnych złotych medali. Najpierw Julia Wróbel wygrała na dystansie 50 m stylem motylkowym, a następnie 100 m stylem dowolnym. Ostatni start koninianka zaliczyła na dystansie 200 m stylem motylkowym. Debiutancki występ w tej kategorii zawodniczka Iskry Konin okrasiła srebrnym medalem, ustępując jedynie Zofii Nowak z IUKS Muszelka i jednocześnie plasując się na drugim miejscu w tegorocznym rankingu w Polsce w kategorii dwunastu lat.