LM.plSportSokół wychodzi na prostą? Jest kolejne zwycięstwo

Sokół wychodzi na prostą? Jest kolejne zwycięstwo

Drugi mecz pod wodzą Andrzeja Ostańskiego skończył się dla Sokoła Kleczew zwycięstwem. Kleczewianie powoli wychodzą z ostatniego kryzysu formy.

Tym razem Sokół mierzył się na własnym terenie z drużyną ze środka tabeli - Startem Warlubie. Większość meczów na wyjazdach Start jak dotąd remisował, w sobotę zespół z Warlubia musiał jednak uznać wyższość gospodarzy.

Pierwszą groźną sytuację w meczu Sokół stworzył sobie w 23. minucie. Rzut wolny dla kleczewian wykonywał Jakub Dębowski, a piłka po jego uderzeniu trafiła w poprzeczkę bramki gości. Jeszcze przed przerwą zespół Andrzeja Ostańskiego wyszedł na prowadzenie. W 42. minucie dośrodkowanie z lewej strony boiska głową wykończył Robert Jędras.

Na 2:0 kleczewianie podwyższyli w 75. minucie. Drugą asystę zaliczył Jakub Dębowski, a piłkę do siatki skierował Krystian Sobieraj. Chwilę później podwyższyć mógł jeszcze Norbert Grzelak, ale w sytuacji sam na sam przegrał pojedynek z bramkarzem. Mimo tego Sokół zwyciężył 2:0.

Po dziesięciu meczach drużyna Andrzeja Ostańskiego zajmuje trzecie miejsce w tabeli z dorobkiem 20 punktów i stratą czterech oczek do liderującej Warty Poznań. W przyszły weekend Sokoła czekaj wyjazdowe starcie z Ostrovią Ostrów Wlkp.

Sokół Kleczew: Daniel Szczepankiewicz – Sebastian Antas, Mikołaj Pingot, Robert Jędras, Mateusz Goiński, Sebastian Śmiałek, Tomasz Kowalczuk, Jakub Dębowski, Arkadiusz Bajerski, (67' Krystian Sobieraj), Norbert Grzelak (86' Marcel Koziorowski), Łukasz Cichos (89' Jakub Antosik).

źródło: sokol.kleczew.pl