LM.plSportPierwsze zwycięstwo Medyka nad Sztormem Gdańsk

Pierwsze zwycięstwo Medyka nad Sztormem Gdańsk

Po raz pierwszy w bieżącym sezonie piłkarki Medyka POLOmarket Konin pokonały Sztorm Gdańsk. Był to jednocześnie ostatni mecz koninianek w bieżącym roku kalendarzowym.

Pierwsze starcie obu drużyn w bieżącym sezonie zakończyło się bezbramkowym remisem. Było to pierwsze spotkanie, w którym medyczki straciły punkty. W sobotę koninianki zrewanżowały się swoim rywalkom, notując jednocześnie dwunaste zwycięstwo w trwającym sezonie.

Do zdobycia trzech punktów wystarczyły tym razem tylko dwie bramki. Wynik tuż przed przerwą otworzyła Anna Gawrońska, dla której był to jedenasty gol w bieżącym sezonie. Kapitan Medyka POLOmarket dzięki niemu została samodzielną liderką klasyfikacji strzelczyń (drugie miejsce zajmuje inna piłkarka z Konina - Natalia Chudzik - z dorobkiem dziesięciu goli).

Na 2:0 w 66. minucie podwyższyła Natalia Pakulska. Więcej bramek w meczu już nie padło i Medyk POLOmarket zwyciężył w rozgrywanym we Władysławowie spotkaniu.

Był to ostatni mecz medyczek przed zimową przerwą. Kobieca Ekstraliga zdążyła rozegrać aż czternaście kolejek. Wiosną odbyć się musi jeszcze osiem spotkań oraz dodatkowa runda, która wprowadzona została od bieżącego sezonu (z podziałem na strefę mistrzowską i spadkową, ale w odróżnieniu od męskiej Ekstraklasy - bez podziału punktów).

Medyczki zimę spędzą na fotelu lidera z dorobkiem 38 punktów i przewagą ośmiu oczek nad Górnikiem Łęczna. Zespół Romana Jaszczaka wciąż jest niepokonany w bieżącym sezonie. Koninianki skutecznie rywalizują też w Pucharze Polski. W ćwierćfinale tych rozgrywek zmierzą się z AZS Wrocław.

Sztorm Gdańsk - Medyk POLOmarket Konin 0:2 (44' Anna Gawrońska, 66' Natalia Pakulska)

Sztorm Gdańsk: Magdalena Kołacz - Angelika Bużan, Kinga Bużan, Klaudia Kamińska (81' Małgorzata Grala), Olga Sirant, Klaudia Słowińska (77' Krystyna Cywińska), Wiktoria Słowy, Natalia Świętoniowska, Karolina WIerzbicka (55' Dominika Kopińska), Martyna Zańko, Marcjanna Zawadzka.

Medyk POLOmarket Konin: Anna Szymańska - Aleksandra Sikora, Nikoleta Nikolić, Radosława Sławczewa, Maria Ficzay, Natalia Pakulska, Patrycja Balcerzak, Katarzyna Daleszczyk, Natalia Chudzik, Paulina Dudek, Anna Gawrońska (88' Marta Fil).