LM.plSportJest pierwsza wygrana MKS MOS Konin!

Jest pierwsza wygrana MKS MOS Konin!

Pierwsze punkty w bieżącym sezonie zanotowali III-ligowi koszykarze MKS MOS Konin. Młodzi zawodnicy Grzegorza Zielińskiego pokonali u siebie KKS Drogbruk Kalisz 85:77.

Kaliski zespół to nowa ekipa w III-ligowej stawce. Zgłoszony w ostatniej chwili do rozgrywek zespół rozgrywał w Koninie swoje trzecie spotkanie w sezonie. KKS przegrał jednak po raz drugi, a pierwszy raz z kompletu punktów cieszyć się mogli koszykarze MKS MOS.

Koninianie już w pierwszej kwarcie zdołali objąć kilkupunktowe prowadzenie za sprawą Michała Miklaszewskiego i Aleksandra Dziewy. Straty dla KKS odrobili jednak Tomasz Zyber i Jakub Kołodziej. Kwarta zakończyła się nieznacznym zwycięstwem gospodarzy 19:18.

Równie wyrównana walka trwała także przez drugą kwartę. W szóstej minuciie MKS MOS zdołał wyjść na prowadzenie 33:27, ale już chwilę później straty gości zmalały do dwóch oczek. W końcówce dwa wykorzystane rzuty wolne Bartosza Grochowiny zaowocowały remisem. Ostatecznie po dwudziestu minutach gry MKS MOS prowadził zaledwie 39:38.

Wydawało się, że przełomem dla koninian będzie kwarta trzecia. Zespół Grzegorza Zielińskiego co rusz wychodził na kilkupunktowe prowadzenie, zawodnicy KKS zawsze jednak byli w stanie utrzymać straty na w miarę bezpiecznym poziomie. W końcówce goście zdobyli zaś sześć punktów wobec zaledwie trzech oczek MKS i wynik wciąż oscylował wokół remisu.

W końcu w czwartej kwarcie gospodarze byli w stanie zbudować sobie bezpieczną przewagę. Faule gości i dobrze wykonywane rzuty wolne dały MKS MOS w połowie kwarty prowadzenie dziewięcioma punktami. Ten poziom utrzymał się praktycznie do samego końca meczu i koninianie zwyciężyli 85:77.

Była to pierwsza wygrana MKS MOS w sezonie. Koninianie z czterema oczkami na koncie odbili się od dna III-ligowej tabeli. Za tydzień drużyna Grzegorza Zielińskiego zagra na wyjeździe z Tarnovią Tarnowo Podgórne.

MKS MOS Konin - KKS Drogbruk Kalisz 85:77 (19:18, 20:20, 22:21, 24:18)

MKS MOS Konin: Aleksander Dziewa (21), Michał Miklaszewski (20), Kamil Grochowski (12), Mikołaj Barszcz (9), Daniel Kotwasiński (7), Filip Lenartowski (6), Michał Hejosz (5), Filip Lorencki (5), Szymon Zacharski.

KKS Drogbruk Kalisz: Jakub Kołodziej (34), Tomasz Zyber (20), Jakub Szymczak (12), Bartosz Grochowina (6), Marcin Oszój (2), Tomasz Bartkowski (2), Jan Budziński (1), Michał Pertkiewicz, Michał Kornacki.