Wybory 2024: WIECZÓR WYBORCZY KONIN 2024 - II TURA - NIEDZIELA 20:55

LM.plSportSiatkarki KTPS w półfinałach mistrzostw juniorek

Siatkarki KTPS w półfinałach mistrzostw juniorek

Na drugim miejscu rywalizację w turnieju eliminacyjnym zakończyły siatkarki konińskiego KTPS. Taki wynik dał im awans do półfinałów wielkopolskich zmagań.

Pierwszy etap rywalizacji juniorek w bieżącym sezonie miał miejsce w Kaliszu, gdzie KTPS Konin walczył o awans z gospodarzami, drużyną Amber Kalisz, a także Zjednoczonymi Rychwał. O awansie rozstrzygały trzy mecze.

W pierwszym z nich zacięty bój stoczyły siatkarki KTPS i Zjednoczonych. Pierwszy set należał do zawodniczek z Rychwała, ale już w drugim zdecydowanie wygrały koninianki. Podobna sytuacja powtórzyła się w dwóch kolejnych częściach gry i o zwycięstwie decydował piąty set. Ten KTPS wygrał pewnie - 15:4, co jak się później okazało było kluczowym momentem turnieju.

W drugim spotkaniu koninianki przegrały bowiem z zespołem z Kalisza 0:3. Amber wygrał również trzeci mecz ze Zjednoczonymi Rychwał, zajmując tym samym pierwsze miejsce z dorobkiem czterech punktów.

Awans do półfinałów zapewniało również drugie miejsce, które przypadło KTPS Konin z trzema oczkami. Dwa punkty Zjednoczonych zapewniły drużynie z Rychwała trzecie miejsce i brak awansu do kolejnego etapu.

Półfinał wojewódzkich mistrzostw juniorek odbędzie się 13 grudnia w Poznaniu. KTPS Konin zmierzy się w turnieju o awans do finału z Libero Pleszew i UKS ZSMS Poznań. Kwalifikację uzyska zespół z pierwszego miejsca oraz zwycięzca barażów drużyn z drugich miejsc.

KTPS Konin - Zjednoczeni Rychwał 3:2 (15:25, 25:8, 15:25, 25:15, 15:4)
Amber Kalisz - KTPS Konin 3:0 (25:4, 25:9, 25:17)
Zjednoczeni Rychwał - Amber Kalisz 0:3 (9:25, 5:25, 6:25).