LM.plSportDrugie zwycięstwo Polek w eliminacjach do Euro

Drugie zwycięstwo Polek w eliminacjach do Euro

Mołdawa była drugim zespołem, który uległ reprezentacji Polski w eliminacjach do Mistrzostw Europy. Biało-czerwone wygrały 3:1, a jedną z bramek zdobyła piłkarka Medyka POLOmarket Konin.

Spotkanie rozgrywane było w Orgiejowie we wschodniej Mołdawii. Faworytkami były piłkarki Wojciecha Basiuka. Polki musiały zwyciężyć, by dalej rywalizować o awans do turnieju głównego.

Ta sztuka im się udała, a udział w tym zwycięstwie miały piłkarki Medyka POLOmarket Konin. W Wyjściowym składzie znalazło się aż pięć z nich: Aleksandra Sikora, Natalia Chudzik, Natalia Pakulska, Paulina Dudek i Katarzyna Daleszczyk.

Tej ostatniej udało się nawet zdobyć bramkę. W 63. minucie pomocniczka po raz drugi umieściła piłkę w siatce Mołdawianek. Siedem minut wcześniej wynik otworzyła była piłkarka medyczek - Ewa Pajor. W 81. minucie na 3:0 podwyższyła Dominika Grabowska, a w samej końcówce spotkania honorowego gola dla Mołdawii zdobyła Ludmila Andone. Wygrana Polek mogła być jeszcze wyższa, ale w pierwszej połowie rzut karny zmarnowała Natalia Pakulska.

Po trzech meczach Polki zajmują trzecie miejsce z dorobkiem sześciu oczek. Tyle samo punktów mają drugie w tabeli Dunki (ale ich bilans bramkowy jest lepszy), a liderują Szwedki z kompletem dziewięciu oczek. Kolejne spotkanie eliminacyjne biało-czerwone rozegrają 7 kwietnia, a ich rywalem będzie właśnie reprezentacja Danii.

Mołdawia - Polska 1:3 (90' Ludmila Andone - 56' Ewa Pajor, 63' Katarzyna Daleszczyk, 81' Dominika Grabowska)

Mołdawia: Ana Zatușevscaia - Diana Loghin, Natalia Munteanu, Elena Porojniuc, Dumitrița Prisăcari, Cristina Cerescu, Ludmila Andone, Ludmila Caraman (83' Violeta Mițul), Claudia Chiper (88' Alexandra Bocancea), Nadejda Colesnicenco (69' Evghenia Miron), Carolina Țabur.

Polska: Daria Antończyk - Aleksandra Sikora, Hanna Konsek, Marta Mika, Natalia Chudzik (82' Sofia Gonzales), Anna Rędzia (25' Dominika Grabowska), Natalia Pakulska, Paulina Dudek, Katarzyna Daleszczyk, Martyna Wiankowska, Ewa Pajor (77' Anna Zapała).