LM.plSportWicelider tabeli za silny dla MKS MOS

Wicelider tabeli za silny dla MKS MOS

Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne drugi raz w bieżącym sezonie przyjechała do Konina i drugi raz zwyciężyła z konińskim koszykarzami. Tym razem jednej z najsilniejszych drużyn III ligi uległ MKS MOS.

Goście swoją przewagę zarysowali już w pierwszych minutach spotkania, zdobywając dziewięć punktów z rzędu. Koninianie przełamali swoją niemoc dopiero w piatej minucie, ale już chwilę później Tarnovia zanotowała kolejną serię sześciu oczek w wykonaniu Bartłomieja Gubernata. Ostatecznie po pierwszej kwarcie zespół Grzegorza Zielińskiego przegrywał 14:23.

Koninianie zebrali się w sobie w drugiej kwarcie. Goście co prawda rozpoczęli kwartę od trzech rzuconych trójek, ale MKS MOS trzymał swoje straty na poziomie dziesięciu punktów. Rzucali Szymon Zacharski, Adrian Grzelak, Aleksander Dziewa i Mikołaj Barszcz. Kwarta zakończyła się nieznaczą porażką MKS MOS 19:23. Po pierwszej połowie koninianie przegrywali zaś 33:46.

Niezwykły przebieg miała zaś kwarta trzecia. Zespół Grzegorza Zielińskiego rozpoczął ją wręcz fenomenalnie. Koninianie zanotowali czternaście punktów z rzędu w ciągu pięciu minut. Nie dość, że zdołali wyrównać straty, to wręcz wyszli na prowadzenie 47:46. Wtedy jednak gra MKS MOS znów stanęła, a serią punktową odpowiedzieli goście. Tarnovia zdobyła piętnaście oczek z rzędu i sytuacja powróciła do stanu po pierwszej połowie. Goście wygrali kwartę 20:19.

Czwarta część spotkania nie pozostawiła złudzeń, kto był w sobotę lepszy. Sześć punktów na początku kwarty i dziesięć na końcu dało pewne zwycięstwo Tarnovii. Koninian ratował samodzielnie Daniel Kotwasisńki, ale MKS MOS i tak przegrał całe spotkanie 64:95.

Była to trzecia porażka w czwartym meczu zespołu Grzegorza Zielińskiego w tym sezonie. Za tydzień koszykarze MKS MOS zmierzą się na wyjeździe z Biofarmem Basket Junior Poznań.

MKS MOS Konin - Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne 64:95 (14:23, 19:23, 19:20, 12:29)

MKS MOS Konin: Daniel Kotwasiński (15), Adrian Grzelak (10), Aleksander Dziewa (10), Michał Miklaszewski (7), Szymon Zacharski (7), Mikołaj Barszcz (6), Filip Lenartowski (4), Kamil Grochowski (3), Michał Hejosz (2).

Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne: Konrad Rzeczkowski (16), Bartłomiej Gubernat (16), Rafał Bartkowski (11), Adam Niepoń (10), Marcin Nocek (9), Piotr Janowski (9), Jacek Łukomski (8), Rafał Milczyński (5), Damian Antczak (5), Mateusz Kurach (4), Szymon Łyżwa (2).