LM.plSportZrewanżowali się za zeszłoroczną porażkę

Zrewanżowali się za zeszłoroczną porażkę

Drugie miejsce w tabeli utrzymał Start Konin po szóstej kolejce III ligi. W niedzielę koninianie pokonali Hagard Strzałkowo 34:25.

Zespół ze Strzałkowa przed niedzielny meczem plasował się na czwartym miejscu w tabeli. W zeszłym sezonie Hagard pokonał Start jedną bramką. W tym sezonie konińscy szczypiorniści chcieli się więc zrewanżować swoim rywalom.

Przez dwadzieścia pierwszych minut gra była wyrównana, a żaden z zespołów nie był w stanie zbudować sobie przewagi. Dla gospodarzy punktowali Maciej Rolnik i Bartosz Cienkuszewski, dla Hagarda - Dawid Mierzejewski. Od 21. minuty Start zdobył trzy bramki pod rząd i wyszedł na prowadzenie 13:9. Do końca połowy koninianie podwyższyli swoje prowadzenie do 17:12.

Druga odsłona starcia rozpoczęła się znów od wymiany ciosów, ale po 40. minucie przewagę znów zdobył Start. Trafiali Olgierd Piaskowski, Adrian Franaszek i Marek Salzman. Do końca starcia gospodarze kontrolowali wynik i ostatecznie zwyciężyli 34:25.

- My do wszystkich meczów podchodzimy spokojnie, bo mamy swój cel. Po zwycięstwie w Kościanie, które nas uskrzydliło, wyszliśmy na Hagard Strzałkowo, by się zrewanżować za poprzedni rok, gdy przegraliśmy jedną bramką. Troszkę się obawiałem, bo nie mógł grać Dawid Siekacz, ale chłopcy udźwignęli mecz. Bardzo dobrze zagrali Adrian Grzelka i Michał Stasiak. Wygraliśmy tym, że mamy więcej osób do zmian, doświadczenie, gramy piłkę bardziej poważną, niż w poprzednich latach - podsumował spotkanie trener Startu Konin, Marek Salzman.

Po sześciu spotkaniach koninianie mają na koncie dziesięć punktów i stratę dwóch oczek do lidera - Salusa Przedecz. W przyszły weekend Start rozegra ostatni mecz w bieżącym roku. W Gołańczy koninianie zmierzą się z tamtejszym Rolnikiem.

Start Konin - Hagard Strzałkowo 34:25 (17:12)

Start Konin: Jakub Kujawiński, Łukasz Kosmowski - Olgierd Piaskowski (8), Maciej Roszak, Albert Szczypiorski (4), Mykola Sirenko, Adrian Grzelka (2), Dominik Urbański, Maciej Rolnik (4), Bartosz Cienkuszewski (2), Adrian Franaszek (5), Bartosz Kupczyk, Adam Pietrzyk (4), Marek Salzman (2), Michał Stasiak (3), Tomasz Trojanowski.

Hagard Strzałkowo: Dominik Niezgoda, Mateusz Czechanowski - Kamil Kaczmarek (3), Dawid Mierzejewski (10), Daniel Górecki (4), Krzysztof Wyszyński, Marcin Nowak, Damian Mierzejewski (3), Marcin Strzykała, Jarosław Rogalski (2), Dawid Pawlak (3).