Wybory 2024: Powyborcze układanki. Obywatele się wzmocnią, Adamów dalej wiceprezydentem?

LM.plSportAdrian Stanisławski z brązem Pucharu Polski

Adrian Stanisławski z brązem Pucharu Polski

Trzy medale przywieźli w sobotę szabliści KKSz Konin z rozgrywanego w Katowicach II Pucharu Polski Seniorów i jednocześnie - Pucharu Europy do lat 23.

W turnieju kobiet piąte miejsce zajęła Sylwia Matuszak. Koninianka w ćwierćfinale przegrała z Katarzyną Kędziorą 14/15 i znalazła się tuż za pucharowym podium. Jednocześnie taki wynik dał Matuszak srebro w kwalifikacji do lat 23. W obu turniejach zwyciężyła Karolina Walczak (Zagłębiowski Klub Szermierczy).

Do finałowej ósemki w turnieju mężczyzn awansowało aż trzech reprezentantów KKSz Konin. Najwyżej zaszedł Adrian Stanisławski. W półfinale koninianin przegrał z Piotrem Koniuszem 11/15 i ostatecznie zajął trzecie miejsce. W ćwierćfinałach odpadli jego klubowi koledzy. Mateusz Godlewski uległ Mikołajowi Grzegorkowi 13/15, a Adrian Dzwoniarski przegrał z Krzysztofem Kaczkowskim 10/15. Godlewskiemu udało się jednak zająć trzecie miejsce w klasyfikacji do lat 23 i wywalczyć brązowy medal w Pucharze Europy.