LM.plSportGórnik zakończył obóz, mecz przyjaźni na remis

Górnik zakończył obóz, mecz przyjaźni na remis

Tydzień ciężkiej pracy i dwa sparingi mają za sobą piłkarze Górnika Konin. Od ostatniej niedzieli biało-niebiescy przebywali na obozie przygotowawczym w Kołobrzegu.

Podczas zgrupowania koninianie rozegrali dwa mecze kontrolne. We wtorek drużyna Damiana Augustyniaka mierzyła się z IV-ligową Astrą Ustronie Morskie. Do przerwy Górnik przegrywał 0:1, ale po zmianie stron biało-niebiescy strzelili dwa gole i wygrali ostatecznie 2:1. Do siatki rywali trafiali Paweł Błaszczak i Bartosz Kowalski.

W sobotę natomiast koninianie zagrali z wyjątkowym przeciwnikiem - Gwardią Koszalin. Dla kibiców był to mecz przyjaźni, bowiem fani obu zespołów od kilku już lat darzą się wzajemną sympatią. Dla piłkarzy była to natomiast okazja sprawdzenia się z bardziej wymagającym, bo III-ligowym rywalem.

Mecz Górnika z Gwardią zakończył się remisem 1:1. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli koninianie. W szesnastej minucie do siatki zespołu z Koszalina trafił Paweł Błaszczak, wykorzystując zagranie z głębi pola Krystiana Robaka. Gospodarze zdołali wyrównać dopiero w 80. minucie za sprawą Roberta Ziętarskiego.

- W pierwszej połowie mieliśmy lekką przewagę, czego efektem była bramka. W drugiej Gwardia doszła do głosu, mieli sytuacje i po rzucie rożnym udało im się wyrównać. Na zakończenie obozu mecz na pełnym zaangażowaniu i z tej postawy oraz wyniku jestem zadowolny - podsumował sparing trener Górnika Konin, Damian Augustyniak.

Szkoleniowiec biało-niebieskich jest również zadowolony z przebiegu całego obozu w Kołobrzegu. - Na pewno nalezy ocenić go pozytywnie. Cała kadra była obecna na obozie. Pojawiły się co prawda małe urazy u Macieja Adamczewskiego, Patryka Kaczmarka i Sebastiana Maciejewskiego, ale to nic poważnego. Miejmy nadzieję, że praca podczas obozu będzie procentować w przyszłości.

Kolejny sparing biało-niebiescy rozegrają już w przyszłą sobotę. W Gnieźnie Górnik zmierzy się z SKP Słupca.

Gwardia Koszalin - Górnik Konin 1:1 (85' Robert Ziętarski - 16' Paweł Błaszczak)

Górnik Konin (I połowa): Dawid Kołodziejczak - Jarosław Chrzanowski, Łukasz Frydrych, zawodnik testowany, Dawid Śnieg, Bartosz Maślak, Maciej Rojewski, Bartosz Kowalski, Łukasz Pietrzak, Krystian Robak, Paweł Błaszczak.

Górnik Konin (II połowa): Łukasz Jaskólski - Kamil Krzyżanowski, zawodnik testowany, Maciej Rojewski, Dawid Śnieg (Jakub Marzyński), Bartosz Modelski, Krystian Robak, Eryk Rusin, Krzysztof Słowiński, Marcin Stryganek, Bartosz Kowalski (Jarosław Chrzanowski).