LM.plSportGórnik rozbił Słupcę w sparingu, cztery gole Błaszczaka

Górnik rozbił Słupcę w sparingu, cztery gole Błaszczaka

Dwóch czwartoligowych rywali zmierzyło się dziś ze sobą w meczu kontrolnym w Gnieźnie. Górą z tego starcia wyszedł kandydat do mistrzostwa - Górnik Konin.

Zarówno Górnik Konin, jak i SKP Słupca przystępowały do sobotniego sparingu jako drużyny niepokonane podczas zimowego okresu przygotowawczego. Dla obu zespołów był to czwarty już test podczas zimowej przerwy. Mecz potwierdził jednak, że obie drużyny nieprzypadkowo znajdują się obecnie w dwóch różnych miejscach IV ligi.

Biało-niebiescy pokonali słupczan bardzo wysoko, bo aż 9:1. Już w dziesiątej minucie wynik otworzył Krzysztof Słowiński. Trzy minuty później SKP udało się wyrównać, a bramkę strzelił jeden z dwóch testowanych zawodników. Później w meczu trafiali już tylko piłkarze Górnika. Do przerwy na listę strzelców wpisali jeszcze Bartosz Kowalski i ponownie Krzysztof Słowiński, dzięki czemu koninianie prowadzili 3:1.

Po zmianie stron zespół Damiana Augustyniaka dołozył jeszcze sześć goli. Czterokrotnie do siatki trafiał Paweł Błaszczak, a po jednej bramce zaliczyli Mateusz Augustyniak i Mateusz Majewski.

W nadchodzącym tygodniu Górnik Konin rozegra aż dwa mecze kontrolne. W środę o godz. 18.00 biało-niebiescy zagrają w Jarocinie z liderem III ligi - Jarotą Jarocin. W sobotę natomiast ich rywalem będzie Unia Janikowo. SKP Słupca zmierzy się w najbliższą sobotę z Lechią Kostrzyn. Mecz w zależności od warunków pogodowych odbędzie się w Kostrzynie lub Gnieźnie.

SKP Słupca - Górnik Konin 1:9 (13' zawodnik testowany - 10', 27' Krzysztof Słowiński, 19' Bartosz Kowalski, 49', 59', 68', 82' Paweł Błaszczak, 60' Mateusz Augustyniak, 72' Mateusz Majewski)

SKP Słupca: Maciej Przygoda - Daniel Bednarowicz, Aleksander Stawski, Jacek Mikołajczyk, Marcin Wziętek, Adrian Miara, Michał Lorencki, Piotr Głowala, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Piotr Witowski.
Ponadto zagrali: Jacek Kowalczyk, Tomasz Rosiński, Tomasz Jarecki.

Górnik Konin: Łukasz Jaskólski (46' Dawid Kołodziejczak) - Mateusz Majewski (46' Maciej Rojewski), Szymon Ćwiek (67' Patryk Kaczmarek), Patryk Kaczmarek (46' Dawid Śnieg), Kamil Krzyżanowski, Bartosz Modelski, Krystian Robak (46' Jarosław Chrzanowski), Mateusz Augustyniak, Bartosz Kowalski (67' Mateusz Majewski), Bartosz Maślak (46' Marcin Stryganek), Krzysztof Słowiński (46' Paweł Błaszczak).