LM.plSportSokół pokonał Tarnovię w piętnaście minut

Sokół pokonał Tarnovię w piętnaście minut

Trzy gole wystarczyły Sokołowi Kleczew by wygrać w sobotnim sparingu z Tarnovią Tarnowo Podgórne. Jedną z bramek zdobył nowy nabytek kleczewian.

Rywalem zespołu Andrzeja Ostańskiego była ósma drużyna IV ligi gr. wielkopolskiej północnej. Zgodnie z przewidywaniami lepsi w sobotnim starciu okazali się piłkarze Sokoła, którzy już po pierwszych piętnastu minutach prowadzili z rywalem 3:0.

Wynik chwilę po rozpoczęciu spotkania otworzył nowy piłkarz w składzie Sokoła - Rafał Leśniewski. Trzy minuty później na 2:0 podwyższył Jakub Antosik, a w czternastej minucie trzeciego gola dołożył Mikołaj Pingot. W kolejnych minutach kleczewianie mieli kolejne okazje do podwyższenia wyniku, ale brakowało im skuteczności w wykończeniu akcji. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Sokoła 3:0.

Była to druga wygrana odniesiona przez drużynę Andrzeja Ostańskiego podczas zimowego okresu przygotowawczego. Kolejny sparing Sokół rozegra w najbliższą sobotę w Poddębicach, a jego rywalem będzie tamtejszy Ner.

Tarnovia Tarnowo Podgórne - Sokół Kleczew 0:3 (1' Rafał Leśniewski, 4' Jakub Antosik, 14' Mikołaj Pingot)

Sokół Kleczew: Adam Kwiatkowski (46' Daniel Szczepankiewicz) – Robert Jędras (65' Maciej Stronka), Mikołaj Pingot (46' Sebastian Śmiałek), Marcel Koziorowski (46' Mateusz Goiński), Sebastian Antas (65' Marcel Koziorowski), Jakub Dębowski (65' Rafał Leśniewski), Maciej Stronka (46' Tomasz Kowalczuk), Alan Kujawa (46' Arkadiusz Bajerski), Krystian Sobieraj (46' Thiakane), Jakub Antosik (60' Mateusz Nawrocki), Rafał Leśniewski (46' Łukasz Cichos).

źródło: sokol.kleczew.pl