LM.plSportDwa turnieje Górnik Cup za nami, dwa - przed nami

Dwa turnieje Górnik Cup za nami, dwa - przed nami

Orlik i młodzik - w takich kategoriach rozegrane zostały już turnieje Górnik Cup 2016. W najbliższy weekend w hali Rondo rozegrane zostaną kolejne zawody z tego cyklu.

Tegoroczne zmagania w Górnik Cup rozpoczęły się w połowie stycznia turniejem orlików. Pierwsze miejsce wywalczył zespół Widoku Skierniewice, pokonując w finale po rzutach karnych Diament Zduńska Wola. Pierwszy zespół Górnika Konin uplasował się na miejscu trzecim, pokonując w decydującym starciu Lidera Swarzędz 3:0. Tytuł najlepszego zawodnika również powędrował do konińskiego zespołu, a otrzymał go Adam Krzos.

W drugim turnieju rozgrywanym na hali Rondo mierzyły się ze sobą młodziki. Tym razem biało-niebiescy byli już najlepsi. W finale koninianie zagrali z Chemikiem Bydgoszcz. W regulaminowym czasie gry padł remis 0:0, ale w rzutach karnych lepsi okazali się już gospodarze, zwyciężając 4:3. Trzecie miejsce wywalczył Mieszko I Gniezno. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Damian Kochański (Chemik Bydgoszcz), najlepszym strzelcem - Michał Michalski (Górnik Konin), a najlepszym bramkarzem - Bartosz Kubacki (Górnik Konin).

W najbliższy weekend w hali Rondo odbędą się dwa kolejne turnieje Górnik Cup 2016. W sobotę rywalizować będą młodziki starsze, a oprócz Górnika w turnieju zagrają m.in. Widzew Łódź, Warta Poznań i KKS Kalisz. Dzień później rozegrany zostanie turniej orlików i żaków.