LM.plSportSłupca przegrywała, ale odrobiła straty

Słupca przegrywała, ale odrobiła straty

Z czwartoligowcem z grupy wielkopolskiej północnej mierzył się w sobotę SKP Słupca. Piłkarze Wojciecha Henke przegrywali już 0:2, ale udało im się odrobić straty.

Słupczanie w sobotę zagrali z drużyną teoretycznie na podobnym poziomie - zarówno SKP Słupca, jak i Lechia Kostrzyn plasują bowiem w drugich połówkach tabel dwóch grup IV ligi. Podobny poziom potwierdziło boisko i remisowy wynik spotkania.

Lepiej mecz rozpoczęła Lechia, która po dwóch błędach bramkarza SKP prowadziła 2:0. Po zmianie stron słupczanom udało się jednak wyrównać. Do siatki rywali trafili Jacek Mikołajczyk i Tomasz Rosiński. Ostatecznie starcie zakończyło się remisem 2:2.

- Graliśmy po raz pierwszy na naturalnej trawie i było to nowością w tym okresie przygotowawczym dla zawodników. Mogłem skorzystać z dziewiętnastu zawodników, którzy prawdopodobnie będą przewidywani do gry od początku sezonu. W pierwszej połowie prowadziliśmy grę, ale straciliśmy bramki. Po przerwie mieliśmy zagrać bardziej defensywnie, ale tak naprawdę zagraliśmy bardziej otwarcie i strzeliliśmy dwie bramki - podsumował spotkanie trener SKP Słupca, Wojciech Henke.

Kolejny mecz kontrolny słupczanie rozegrają o godz. 19.00 w najbliższy piątek. Ich rywalem będzie Sokół Kleczew.

SKP Słupca: Maciej Przygoda -  Michał Walerczyk, Daniel Bednarowicz, Jacek Mikołajczyk (Jakub Jóźwiak), Aleksander Stawski (Sebastian Jasiak), Michał Lorencki (Adrian Miara), Piotr Głowala, Adam Jaszczak (Adrian Nadrgodkiewicz), Tomasz Rosiński (Piotr Witowski), Tomasz Jarecki (Łukasz Piguła), Jacek Kowalczyk (Marcin Wziętek).