LM.plSportBolesna porażka Wilków, lider poza zasięgiem

Bolesna porażka Wilków, lider poza zasięgiem

Pierwszej porażki w bieżącym roku doznały dziś Wilki Wilczyn. Przegrana ze Stalą Grudziądz oznacza, że drużyna Tomasza Robaka nie ma już szans na pierwsze miejsce w rundzie zasadniczej.

Sobotni mecz Wilków był jednym z dwóch kluczowych w kwestii rozstawienia drużyn czołowej czwórki, która walczyć będzie o awans do turniej u półfinałowego. Rywalem wilczynian był jak do tej pory trzeci zespół ligi - Stal Grudziądz. Gospodarze po zaciętym meczu pokonali Wilki 3:1 i awansowali na pozycję wicelidera II ligi.

Najłatwiejszy dla Stali był set pierwszy, choć Wilki wcale nie przegrały go dużą liczbą punktów. Drużyna z Grudziądza wygrała bowiem 25:22. Kolejne trzy partie meczu to już walka o każdą piłkę i gra na przewagi za każdym razem. W drugim secie Wilkom udało się wyrównać dzięki wygranej 28:26. W dwóch kolejnych setach goście musieli jednak uznać wyższość Stali, dwukrotnie przegrywając 25:27, a w całym meczu ulegając rywalom 1:3.

Porażka spowodowała spadek Wilków na trzecie miejsce z dorobkiem 31 punktów i stratą dwóch oczek do Stali Grudziądz oraz czterech do KS Chełmża. Oznacza to, że na jedną kolejkę przed końcem rundy zasadniczej Wilki straciły szansę na dogonienie lidera i zwycięstwo w II lidze. Ostatnie mecze rozstrzygną jednak z kim wilczynianie będą walczyć o awans do turnieju półfinałowego. Za tydzień bowiem obecny lider i wicelider (czyli KS Chełmża i Stal Grudziądz) zagrają ze sobą. Przegrany tego starcia będzie rywalem Wilków w drodze do półfinału. Drużyna Tomasza Robaka, przy korzystnych wynikach, może jeszcze zostać wicemistrzem II ligi.

Po ostatniej kolejce rozegrana zostanie runda play-off, która będzie pierwszym etapem rywalizacji o awans do I ligi. Wilki mają już zapewniony awans do tego etapu - zagrają w nim cztery najlepsze drużyny z każdej grupy. Pierwszy zespół z tabeli podejmie czwartą drużynę, a drugi - trzecią. Gra toczyć będzie się do trzech zwycięstw.

Wygrani obu spotkań z każdej z grup awansują do trzech turniejów półfinałowych, gdzie zmierzą się ze sobą o awans do turnieju finałowego. By awansować do finału trzeba znaleźć się w gronie dwóch najlepszych drużyn każdego z półfinałów. W ten sposób sześć najlepszych zespołów (po dwa zespoły z każdego z trzech turniejów półfinałowych) zagra ze sobą o dwa miejsca umożliwiające awans do I ligi.

Wcześniej jednak Wilki rozegrają jeszcze ostatnią kolejkę rundy zasadniczej. Za tydzień ich rywalem będzie Trójka Nakło.

Stal Grudziądz - Wilki Wilczyn 3:1 (25:22, 26:28, 25:27, 25:27).